Nordea biznesa skolas aptauja: 59% jauno uzņēmēju personīgais bizness ir galvenais ienākumu avots | Luminor


Nordea biznesa skola noslēdz piekto mācību sezonu

13.maijā noslēgusies atbalsta programmas jaunajiem uzņēmumiem Nordea biznesa skolas „No idejas līdz investoram” piektā mācību sezona. Pus gadu ilgās mācībās piedalījās 60 jaunie un topošie uzņēmēji. 20 drosmīgākie jaunie uzņēmēji veiksmīgi prezentējuši savas biznesa idejas potenciālajiem investoriem.


Aptaujājot vairāk nekā 100 Nordea biznesa skolas pēdējo trīs sezonu dalībniekus, kuri ar dažādām sekmēm izmēģinājuši savus spēkus uzņēmējdarbībā, 66% norāda, ka pēc programmas absolvēšanas turpina attīstīt uzņēmējdarbību. Savukārt aptuveni 40% izdevies piesaistīt arī finansējumu – atbalstu no privātajiem investoriem (29%), piedaloties biznesa inkubatoru programmās (10%) vai izmantojot citus alternatīvā finansējuma ieguves veidus.
Uzņēmēji, kas pārtraukuši savas uzņēmējdarbības gaitas, kā galvenos iemeslus norāda finansējuma trūkumu (20% respondentu) vai iespēju atsākt strādāt algotu darbu - 17%. Katrs desmitais par vienu no veiksmīgas uzņēmējdarbības panākumu atslēgām min gan profesionālu komandu, gan spēcīgu partneru piesaisti. Vairāk nekā 90% uzņēmēju min, ka labprāt atsāktu uzņēmējdarbību, kā galvenos motivatorus uzņēmējdarbības atsākšanai norādot finansiālu drošību (31%) un kompetentu komandu jau no uzņēmējdarbības uzsākšanas brīža (26%).


Šobrīd vairāk nekā pusei jeb 59% aptaujāto Nordea biznesa skolas absolventu uzņēmējdarbība ir galvenais ienākumu avots.


Jau piekto gadu jaunie un topošie uzņēmēji sešus mēnešus bez maksas ieguva vērtīgas zināšanas, praktiskus padomus un pieredzi savas uzņēmējdarbības veiksmīgai uzsākšanai. Izvērtējot vairāk nekā 200 saņemto biznesa ideju pieteikumus, 60 dzīvotspējīgāko ideju autori piedalījās mācībās, no kuriem trešā daļa prezentēja savas idejas potenciālajiem investoriem.

Par Nordea biznesa skolu


Nordea biznesa skolas „No idejas līdz investoram” programmas filozofija ir sadarbībā ar izcilākajiem nozaru ekspertiem Latvijā un vadošajām mācību un konsultāciju kompānijām, sniegt jaunajiem uzņēmējiem „makšķeri nevis zivi”, proti, pilnu uzņēmējdarbības mācību ciklu - sākot no biznesa plāna izstrādes, finanšu plūsmas plānošanas, pārdošanas un eksporta konsultācijām līdz mentoringam un koučingam, mārketinga un zīmola vadības konsultācijām, kā arī programmas noslēgumā – „randiņam ar investoru”.Nordea biznesa skolas partneri: Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Rīgas ekonomikas augstskolas Mentoru klubs, uzņēmējdarbības atbalsta biedrība „Līdere”, inovāciju un zināšanu biedrība „ZINIS”, koučinga pakalpojumu uzņēmums „Baltic Coaching Centre”, personāla apmācību uzņēmumi „Triviums Apmācība”, „Fontes Vadības konsultācijas”, pārdošanas un mārketinga lektors Kārlis Apkalns, Latvijas Iepakojuma asociācija, Latvijas startup uzņēmums „Fastr”, „Kwintet production”, loģistikas speciāliste Ilze Baumane, intelektuālā īpašuma aizsardzības konsultāciju uzņēmums „TriaRobit”, uzņēmējs un izmaksu ieguvumu analīzes eksperts Normunds Čiževskis, eksporta konsultāciju un tirgus izpētes uzņēmums „GatewayBaltic”, grāmatvedības pakalpojumu uzņēmums „NUMERI”, zvērinātu advokātu birojs „Markvarte Lexchange” un personāla atlases uzņēmums „CV-Online Latvia”, konsultāciju kompānija „Demarsch”, lietišķās informācijas dienests „LID”, „Jauno uzņēmēju centrs”, finanšu kompānija „Capitalia”, radošā reklāmas aģentūra „DDB”, loģistikas eksperts Uldis Piekuss un Biznesa efektivitātes asociācija, kā arī Latvijas attīstības finanšu institūcija „Altum”.


Vairāk informācijas www.nordea.lv/biznesaskola