Nordea centrālajā biroja ēkā notiks Donoru diena | Luminor

Trešdien, 20. maijā, sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) Nordea centrālajā biroja ēkā „Nordea māja” notiks Donoru diena. Ziedot asinis aicināts ikviens, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Donoru diena notiks 20. maijā, „Nordea mājā”, K. Valdemāra ielā 62. Interesenti tiks gaidīti laikā no pulksten 12.00 līdz 14.00.

Šis ir jau astotais gads kopš Nordea banka piedalās Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās, un līdz šim vidēji 10% bankas darbinieku ik reizi piedalās un ziedo asinis. Aptuveni 1.5 - 2% Latvijas iedzīvotāju ir pastāvīgie donori.

Kas jāzina, dodoties nodot asinis

Asinis var nodot, ja cilvēks sver vismaz 50 kg, ir vesels, jūtas mundrs un labi atpūties, kā arī ir lietojis veselīgu uzturu. Dienu pirms procedūras ieteicams ēst visa veida saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu, zivis, medu, kā arī dzert sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni. Atturēties vajadzētu no ceptiem, piparotiem, trekniem produktiem, kā arī nav ieteicamas ēst olas, sēnes, kūkas, čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, dzert kakao, buljonu un jebkuru alkoholu. Nav ieteicams lietot medikamentus. Nododot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments - pase vai identifikācijas apliecība un donora pase.

Asinsdonoriem noderīga informācija pieejama arī Valsts asinsdonoru centra mājas lapā www.donors.lv vai www.vadc.lv