Nordea Finance Latvia AS „Liepājas autobusu parks” autobusu iegādei piešķir 10,3 miljonus eiro | Luminor

AS „Liepājas autobusu parks” sadarbībā ar Nordea Finance Latvia realizējis projektu jaunu pilsētas autobusu iegādei sabiedriskajiem pasažieru pārvadājumiem. Projektu finansējusi Nordea Finance Latvia par kopējo projekta finansējumu 10,3 miljonu eiro apmērā.

AS „Liepājas autobusu parks” un Nordea Finance Latvia kopīgi realizētā projekta „Par jaunu mazas ietilpības un pilsētas autobusu iegādi sabiedriskajiem pasažieru pārvadājumiem” ietvaros finansēta 43 „Solaris” pilsētas zemās grīdas autobusu un 14 „Mersedes Benz” ražoto mikroautobusu iegāde.

Nordea Finance Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits: „Viena no Nordea Finance Latvia ikdienas prioritātēm ir veicināt ekoloģiskas un videi draudzīgas ekosistēmas saglabāšanu, īpaši domājot par CO2 izmešu samazināšanu. Tādēļ būtiski, ka salīdzinājumā ar autobusiem, kas līdz šim kursēja Liepājas pilsētas maršrutu tīklā, no jauna iegādātie autobusi būs videi draudzīgāki un aprīkoti ar jaunākās paaudzes dzinējiem, kas samazinās gan kaitīgo CO2 izmešu daudzumu, gan trokšņu līmeni pilsētā. Esmu gandarīts par šī projekta realizēšanu, reizē nodrošinot Liepājas iedzīvotājiem gan lielāku komfortu, gan veicinot atbildīgas biznesa prakses principu iedzīvināšanu Liepājas pilsētā.”

AS „Liepājas autobusu parks” pārstāvis Leonīds Krongorns: „Jaunie autobusi aizvietos līdzšinējos Liepājas sabiedriskā transporta autobusus, no kuriem daudzi pārsnieguši pat 20 gadu vecumu un ir gan morāli, gan fiziski novecojuši, nespējot nodrošināt pasažieriem nepieciešamo pakalpojuma kvalitāti. Visi autobusi ir pielāgoti gan māmiņām ar bērnu ratiņiem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī aprīkoti ar jaunākajiem tehniskajiem skaņas risinājumiem, lai atvieglotu pārvietošanos arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem.”

Jaunie AS „Liepājas autobusu parks” autobusi būs aprīkoti ar elektroniskajām maršruta zīmēm, ļaujot gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā no attāluma identificēt sabiedrisko transportu. Jaunajos autobusos būs uzstādīta arī klimata kontrole, 22 collu liels augstas izšķirtspējas monitors un audio atskaņošanas iekārtas, ar kuru palīdzību gan vizuālā, gan audio formā tiks sniegta informācija par maršruta galapunktu, nākamo pieturu, maršruta numuru, bet starplaikā starp pieturvietām pasažieri tiks informēti par dažādiem pasākumiem un notikumiem pilsētā.

Atsevišķi autobusi būs aprīkoti ar pasažieru skaitīšanas sistēmu pie visām pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas durvīm, kas nodrošinās nepārtrauktu, automātisku pasažieru skaitīšanu. Tāpat kā jaunajos mazas ietilpības autobusos, arī "Solaris" autobusos būs uzstādīta videonovērošana.

AS Liepājas autobusu parks, kura darbība aizsākās 1945. gadā, ir lielākais autobusu pārvadājumu sniedzējs Kurzemē un viens no vadošajiem pasažieru autotransporta pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par līderi pasažieru pārvadājumu un transporta nozares pakalpojumu sniegšanā Latvijā.

Nordea Finance Latvia ir Nordea Grupas uzņēmums, kas Latvijā darbojas no 1997. gada. Pēc aktīvu apjoma Nordea Finance Latvia ir vadošā līzinga un jauno auto finansēšanas kompānija Latvijā, kā arī viena no lielākajām faktoringa finansēšanas kompānijām ar kopējo aktīvu apjomu 316 miljonu eiro apmērā.

Nordea Finance Latvia jauno līzinga darījumu apjoms 2015. gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 30%, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, jauno darījumu skaits auto līzingā pieaudzis par 17%, savukārt iekārtu un industriālās tehnikas līzinga darījumi - par 34%. Atbilstoši Auto asociācijas publicētajiem datiem* Nordea Finance Latvia pirmajā pusgadā nemainīgi saglabājusi vadošā jauno automobiļu finansētāja pozīciju Latvijā.

*Pēc Auto Asociācijas publicētajiem datiem 2015.gada jūlijā


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com