Nordea Finance Latvia: līzinga darījumu skaits gadā palielināsies līdz 10%; augs auto, lauksaimniecības tehnikas un celtniecības tehnikas līzinga darījumu apjoms | Luminor

2013. gada līzinga nozari Latvijā raksturo stabilitāte - jauno darījumu apjomi pieauga par 2,4%, sasniedzot 611 miljonus eiro, bet līzinga portfelis saruka par 1,7% uz 1,12 miljardiem eiro. Aizvadītajā gadā auto līzinga jaunie darījumi pieauga par 7,5%, komerctransporta līzinga jaunie darījumi saruka par 6,4%, bet iekārtu līzinga jaunie darījumi pieauga par 3,3%. Latvijas makroekonomiskā un finanšu stabilitāte uzlabojas, taču nenoteiktību vairo ģeopolitiskais saspīlējums. Nordea Finance Latvia prognozē, ka līzinga jauno darījumu pieaugums Latvijā tuvākajos divos gados augs līdz 10% gadā.

Nordea Finance Latvia valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits:

„Aizvadītajā gadā Nordea Finance Latvia turpināja stiprināt savas nozares vadošā uzņēmuma pozīcijas. Uzņēmuma peļņa pieauga par 12%, sasniedzot 5,7 miljonus eiro. Nordea Finance Latvia jauno līzinga darījumu apjoms pērn bija 147 miljoni eiro, bet līzinga portfelis pieauga par 10,7% līdz 289 miljoniem eiro un sasniedza 26% līzinga nozares tirgus daļu. Aizvadītajā gadā Nordea Finance Latvia jaunajos līzinga darījumos dominēja autolīzings – 35%, komerctransporta līzings – 30%, lauksaimniecības tehnikas līzings – 14% un celtniecības tehnikas līzings – 11%.

Lauksaimniecības tehnikas īpatsvars Nordea Finace Latvija līzinga darījumos pēdējos trīs gados pieaudzis līdz 14%, kas 2013. gadā sastādīja 21 miljonu eiro. Tas bijis iespējams pateicoties sekmīgai sadarbībai ar lauksaimniecības tehnikas ražotājiem un izplatītājiem, kā arī pateicoties 2010. gadā Latvijas Līzinga Devēju Asociācijas, Lauku Atbalsta Dienesta un Zemkopības Ministriju panāktajiem grozījumiem Ministru Kabineta noteikumos ar kuriem līzings tika atzīts par atbilstošu līdzfinansējuma veidu ES fondu projektiem lauksaimniecības tehnikas iegādei. Līdz ar to pēdējos trīs gados. Latvijas zemniekiem būtiski samazinājās finansējuma piesaistei nepieciešamais laiks un palielinājās iespēja iegūt finansējumu, jo līzings ir ērtāks un izdevīgāks pašgājējtehnikas un uzkabes tehnikas finansēšanas veids, nekā cits papildu finansējums. Turklāt, līzingā nav nepieciešams papildu nodrošinājums, jo par to kalpo pati tehnika.

Nākotnē - sabalansēta izaugsme

Analizējot Latvijas tautsaimniecības un līzinga nozares attīstību iepriekšējā desmitgadē un jaunos Eiropas finanšu nozares izaicinājumus, prognozējam turpmāku Latvijas līzinga un faktoringa nozares sabalansētu izaugsmi. Līzinga jauno darījumu pieaugumu Latvijā tuvākajos divos gados paredzam līdz 10% gadā. Šajā un tuvākajos gados Eiropas finanšu nozari sagaida būtiskas, stingri kontrolētas pārmaiņas, kā arī nenoteiktība, kuru vairo ģeopolitiskais saspīlējums. Latvijas līzinga nozares attīstība mainīgajā ekonomiskajā vidē balstīsies uz pakalpojumu izcilību, niansētāku pakalpojumu izvedi, naudas resursu pieejamību un finansētāju riska apetīti. Spēja pielāgoties jaunajai globālās finanšu nozares kārtībai ir izšķirīga katra līzinga uzņēmuma pastāvēšanā.

Nordea Finance - vadošais līzinga uzņēmums Baltijā

Pagājušajā gadā, savā 15. darbības gadā Nordea Finance Lithuania kļuva par vadošos līzinga uzņēmumu Lietuvā ar 21% jauno līzinga darījumu tirgus daļu. Līdz ar to Nordea Finance uzņēmumi ieņem vadošās pozīcijas līzinga nozarē visās trīs Baltijas valstīs ar sekojošām līzinga jauno darījumu tirgus daļām 2013. gadā: Nordea Finance Estonia – 28%; Nordea Finance Latvia – 24%; Nordea Finance Lietuva – 21%. Nordea Finance Baltijas uzņēmumi cieši sadarbojas pasaules vadošo auto un tehnikas ražotāju, importētāju un tirgotāju apkalpošanā, kā arī nodrošina vienotus līzinga un faktoringa risinājumus korporatīvajiem klientiem Baltijas reģionā.

Saņemts starptautisks Leasing Life apbalvojums

2013.gada nogalē Nordea Finance piešķirts Leasing Life* prestižais apbalvojums - Vendors Finance Provider of the year. Balva piešķirta kā labākajam un inovatīvākajam smagās tehnikas ražotāju, importētāju un tirgotāju finansēšanas partnerim Eiropā. Par galveno kritēriju kļuva sadarbības partnera koncepta konkurētspēja un ērtie risinājumi, ko augstu novērtē uzņēmuma partneri - pasaules lielākie smagās tehnikas ražotāji, importētāji un tirgotāji gan Ziemeļvalstīs, gan Baltijā.”

Ar informāciju iespējams iepazīties arī Nordea Finance Latvia līzinga nozares pārskatā.

*Leasing Life ir laikraksts, kas specializējas līzinga un iekārtu finansēšanas jomā. Tas pieder VRL Financial News un kopš 2007. gada pasniedz Leasing Life apbalvojumus, lai izceltu Eiropas līzinga nozares labākos un vadošos uzņēmumus. http://www.leasinglife.com

https://www.luminor.lv/sites/default/files/nordea-news/documents/Nordea_Finance-lizinga_apskats_27052014.pdf