Nordea finansē jauno SIA BSW Latvia investīciju projektu 6 miljonu eiro apmērā | Luminor

Turpinot ilgtermiņa sadarbību, Nordea banka piešķīrusi sešus miljonus eiro SIA BSW Latvia jaunā investīciju projekta attīstībai. Projekts paredz vērienīgas izmaiņas uzņēmuma kokapstrādes rūpnīcas modernizācijā, galvenokārt augtākas pievienotas vērtības produktu ražošanas jaudas un efektivitātes palielināšanu ilgtermiņā. Projektu līdzfinansējusi arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), piešķirot aptuveni četrus miljonus eiro.

Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks: „Viens no kritērijiem, izvēloties savus sadarbības partnerus, ir to loma vietējā un ārvalstu tirgū. SIA BSW Latvia ir bankas uzticams ilgtermiņa partneris un arī viens no kokrūpniecības nozares līderiem Latvijā un Eiropas valstīs. Ņemot vērā eksporta nozīmi vispārējā tautsaimniecības izaugsmē, augstu vērtējam centienus uzņēmuma resursus izmantot efektīvāk un savu saimniecisko darbību skatīt ilgtermiņā, kas sasaucas arī ar bankas īstenoto darbības politiku.”

SIA BSW Latvia valdes loceklis Inesis Ārgalis: „Šis ir nozīmīgs projekts ne vien uzņēmumam, bet arī Latvijas tautsaimniecības attīstībai kopumā. Galvenais projekta mērķis ir veidot tālāku un pilnvērtīgāku koksnes izmantošanu ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Veiksmīgi īstenojot plānotās projekta ieceres, par 30% palielināsim gatavās produkcijas ražošanas apjomu ar iespēju 100% apjomā tālāk pievienot produktiem augstāku vērtību.

SIA BSW Latvia ir dibināts 1997 gadā. Rūpnīca tika izveidota jaunā vietā un uzsākta darbība 2000.gadā. Uzņēmums nodarbojas ar zāģbaļķu pārstrādi un ražo plašas specifikācijas  kaltētus, ēvelētus un impregnētus kokmateriālus. Produkcija tiek eksportēta un daudzām Eiropas, Āfrikas, Āzijas valstīm. BSW Latvia nodarbina 135 darbiniekus.