Nordea iepazīstina ar jaunās paaudzes autentifikācijas metodēm – Nordea kodu lietotni un kodu kalkulatoru | Luminor

Turpinot ieviest efektīvākus bankas pakalpojumu risinājumus, šī gada 24. septembrī Nordea internetbankas lietotājiem sāka piedāvāt iespēju aizstāt līdz šim izmantotās vienreizlietojamās kodu kartes un esošos kodu kalkulatorus ar tādām jaunās paaudzes autentifikācijas metodēm, kā Nordea kodu lietotne un jaunais kodu kalkulators.

Ņemot vērā Eiropas Savienības rekomendācijas par nepieciešamību bankām uzlabot norēķinu drošību internetā, Nordea banka uzsāka darbu pie jauno autentifikācijas metožu attīstīšanas jau šī gada 1. janvārī. Jaunie risinājumi ir veiksmīgi ieviesti Lietuvā un jau no 24. septembra ir pieejami arī Latvijā un Igaunijā.

Tā kā izmaiņas ir obligātas, klienti tiek aicināti jau tagad vecos risinājumus aizstāt ar jaunajiem. Jaunās iespējas ļaus uzlabot autentifikācijas funkcionalitāti un drošību.

Par Nordea kodu lietotni un kodu kalkulatoru

  • Nordea kodu lietotne visiem klientiem ir bezmaksas. Tā darbojas uz Android, iOS un Windows viedierīcēm;
  • Kodu kalkulators ir līdzīgs iepriekšējam un arī ir bezmaksas visiem klientiem;
  • Abi rīki atbalsta autorizēšanos arī mobilajā bankā.

Nordea banka aicina klientus kodu karti un esošos kodu kalkulatorus aizvietot ar Nordea kodu lietotni, jo tas ir ērts un drošs risinājums, kuru nākotnē plānots papildināt ar identifikāciju, izmantojot pirkstu nospiedumus.

Kodu lietotni ir iespējams izmantot pat tad, ja mobilo datu pārraide ir izslēgta vai kādu iemeslu dēļ nav pieejama.

No 2017. gada 1. aprīļa internetbankā vai mobilajā bankā vairs nebūs iespējams pieslēgties, izmantojot vienreizlietojamās kodu kartes un esošos kodu kalkulatorus. Tādēļ Nordea aicina visus kodu karšu lietotājus pēc iespējas ātrāk izvēlēties un izmantot alternatīvus autentifikācijas veidus (kodu lietotni, jauno kodu kalkulatoru, eID karti).

Lai uzzinātu vairāk par jaunajiem risinājumiem, ikviens ir aicināts apmeklēt vietni kodi.nordea.lv vai sazināties ar Nordea, zvanot +371 67 096 096 vai rakstot info@nordea.lvPapildu informācijai:
Edgars Žilde, Nordea bankas Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com