Nordea kļūs par Baltijas valstīs lielākā šampanieša festivāla ģenerālsponsoru | Luminor

Aizvadītajā nedēļā sākusies biļešu tirdzniecība uz Baltijas valstīs lielākā festivāla Riga Wine & Champagne pasākumiem 2016. gada 4.-6. martā. Festivāls priecēs vīna mīļus ar Baltijā lielāko šampaniešu degustāciju “Lielo Burbuļu parādi", iespēju izglītoties pasaules vadošo šampanieša ekspertu un Šampaņas vīndaru vadībā, virkni vakariņu un degustāciju, kā arī plašu šampanieša izvēli galvaspilsētas vadošajos restorānos visas nedēļas garumā. Uzsākot jauno sezonu, Nordea banka Latvijā kļuvusi par pasākuma ģenerālsponsoru.

Riga Wine & Champagne ir šampanieša, vīna un gardēdības festivāls ar Baltijas valstīs plašāko augstākās raudzes vīnu degustāciju, meistarklašu un vakariņu programmu. Festivāla galvenā prioritāte ir vīnmīlības un gardēdības kultūras veicināšana Latvijā, un kopš 2012. gada festivāls norisinās divas reizes gadā – novembrī un martā.  No 2016. gada par festivāla ģenerālsponsoru kļūs Nordea banka, plānojot festivālu veidot vēl aizraujošāku, paplašinot programmu un nodrošinot vadošo ārvalstu vīnziņu, ekspertu un ražotāju dalību.

Vairāk nekā 100 šampaniešu "Lielajā Burbuļu parādē"

"Lielā Burbuļu parāde", kas Rīgā sadarbībā ar Nordea banku notiek kopš 2013. gada, iekarojusi neviltotu Rīgas un Baltijas šampanieša mīļu atzinību. Sagaidāms, ka "Lielā burbuļu parāde" būs visplašāk apmeklētais festivāla notikums, kuru apmeklēs vairāk nekā 800 šampanieša mīļu.

“Parāde” ir publiski pieejama ikvienam vīnmīlim un tiek organizēta pēc Eiropā ierastā t.s. walk-around degustāciju principa, apmeklētājiem dodot iespēju pašiem apstaigāt “parādi”, degustējot un baudot visus “parādē” pieejamos šampaniešus, uzdot jautājumus, uzklausīt Latvijas labāko vīnziņu padomus, kā arī vaigā satikt Šampanas namu īpašniekus un vīndarus.

2016.gada 5. martā unikālie vīnmīļu svētki 3 sesijās (rīta, dienas un vakara) notiks “Bibliotēka No1 Restorānā”, Tērbatas ielā 2. Biļetes un sīkāka informācija pieejama www.ekase.lv un festivāla mājaslapā www.rigawinechampagne.lv

Labāko Baltijas vīnziņu paraugdemonstrējumi vīna un ēdiena “precināšanā”

Festivālu 4. marta vakarā turpat “Bibliotēka No1 Restorānā” atklās jau par tradīciju kļuvušās vīna un ēdiena "precināšanas" vakariņas “EAT DRINK VOTE” by Electrolux ar vadošajiem Baltijas vīnziņiem un šefpavāru Māri Jansonu priekšgalā. Vakariņu viesiem būs iespēja mieloties 4 kārtu vakariņās, baudīt vīnziņu īpaši piemeklētus 12 augstākās raudzes vīnus, kā arī uzklausīt “knifus” un noslēpumus ēdiena un vīna “precināšanā”, lai vakariņu izskaņā balsotu par labāko vakariņu “precību” favorītiem. Iepriekš vakariņās jau piedalījušies Raimonds Tomsons (“Vincents”), Gints Sniedze, Jānis Gailis, Jānis Kaļķis un citi vadošie Latvijas un Baltijas vīnziņi. Vakariņas tiek rīkotas sadarbībā ar Electrolux Latvija.

“Champagne Gala Dinner” vakariņas Šampaņas vīndaru un Pītera Liema kompānijā

Par godu noslēdzošajām festivāla vakariņām 6. martā Rīgā ieradīsies virkne atzītu Šampaņas vīndaru, lai Rīgas publikai “Champagne Gala Dinner" vakariņās prezentētu savus šampaniešus. Vakariņu kulminācijā, savukārt, Rīgas šampaniešmīļi un kolekcionāri tiek aicināti dalīties ar līdznestajiem īpašajiem un mīļākajiem šampaniešiem. 2015. gada martā “Champagne Gala Dinner” ar savu klātbūtni pagodināja Charles Philipponnat (Champagne Philipponnat), Jean-Herve Chiquet (Champagne Jacquesson), Michel Drappier (Champagne Drappier) un Pīters Liems (champagneguide.net un Ņujorkas La Fete du Champagne organizators).

Par šampaniešu māju pārstāvjiem un īpašajiem festivāla viesiem, kas ar savu klātbūtni bagātinās gandrīz visus festivāla pasākumus, organizatori ziņos 2016. gada sākumā.

Detalizēta informācija par pasākumu norisi un biļešu iegādi atrodama festivāla mājas lapā www.rigawinechampagne.lv.

Par Riga Wine & Champagne:

Riga Wine & Champagne ir pirmais šampaniešu, vīnu un gardēdības festivāls ar plašāko augstākās raudzes vīnu degustāciju, meistarklašu un vakariņu programmu Baltijas valstīs. Festivāls aizsākās 2012.gadā un tradicionāli notiek divās - rudens un pavasara - sesijās. Līdz šim festivālā Rīgā viesojušies virkne pasaules vadošo vīndaru un vīna kritiķu – t.sk. kritiķi un apskatnieki Peter Liem, Andrew Jefford, Michael Schuster, Essi Avellan MW, Tim Wildman MW, vīndari Charles Philipponnat, Michel Drappier, Jean-Herve Chiquet, Willi Brundlmayer, Stefano Carpanetto, Mireia Torres un daudzi citi. Riga Wine & Champagne nebūtu iespējams bez partneru pretimnākšanas un vēlmes attīstīt vīnmīlības un gardēdības kultūru Latvijā. Festivāla ģenerālsponsors ir Nordea banka.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com