Nordea kļūst par Rīgas maratona oficiālo banku | Luminor

Rīgas maratons 25. skriešanas sezonu uzsāks kopā ar jaunu galveno partneri. Pārņemot Nordea partnerības laikā aizsākto veselīga dzīvesveida un skriešanas kultūras veicināšanā, kā arī plānojot jaunus unikālus tehnoloģiskus jauninājumus Rīgas maratona galvenais ģenerālsponsors būs Lattelecom. Nordea banka saglabās stratēģiskā partnera statusu, kļūstot arī par maratona oficiālo banku.


2015.gada 17.maijā maratons Rīgas ielās norisināsies jau 25.reizi. Kopš dibināšanas 1991.gadā, pasākums lielāko izaugsmi piedzīvojis partnerībā ar Nordea banku, no 2007.gada līdz 2014.gadam skriešanas trasi pilnībā iekārtojot pilsētas centrā, panākot vairākkārtēju dalībnieku skaita pieaugumu un skriešanas kultūras „eksploziju”, kā arī vienīgajiem Ziemeļeiropā iegūstot prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) „Bronze Label” maratonu kvalitātes zīmi. 
 „Nordea ir svarīgas ilgtermiņa attiecības, jo tikai tādās var gūt patiesus panākumus un izaugsmi. Maratons ir izcils piemērs, kā astoņu sadarbības gadu laikā, plecu pie pleca strādājot, esam auguši, attīstījušies un vairojuši viens otra panākumus. Esmu gandarīts, ka līdz ar maratona spēcīgo vārdu attīstījusies arī vispārējā skriešanas kultūra Latvijā, sasniedzot vēl nebijušu līmeni. Tomēr attīstība nevar notikt bez pastāvīgas izaugsmes un izaicinājumiem. Esam sasnieguši augstāko punktu bankas un maratona sadarbībā, un ir pienācis laiks pieņemt jaunus izaicinājumus, kļūstot par oficiālo maratona banku. Šis ir bijis mērķtiecīgs un pārdomāts lēmums, kas mūsu līdzšinējā sadarbībā pavērs jaunus apvāršņus un priecēs ikvienu maratona dalībnieku,” tā Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā.


Lattelecom Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords: „Maratona 25 gadu jubileja ir labs brīdis, lai nospraustu nākamos izaicinājumus skrējiena attīstībai. Esam milzu pateicību parādā Nordea bankai, kuras vārdu maratons nesis pēdējos astoņus gadus, par  nenovērtējamo ieguldījumu skriešanas kultūras un maratona starptautiskās atpazīstamības veicināšanā. Partnerībā ar Lattelecom kvalitātes latiņu celsim vēl augstāk, turpinot iekļaušanos Eiropas vadošo maratonu apritē, ieviešot arvien jaunus risinājumus dalībnieku ērtībai, kā arī vēl vairāk stiprinot maratona kā Rīgas un Latvijas vizītkartes statusu. 2015.gadā, piemēram, kad Latvija uzņemsies Eiropas Savienības prezidentūras pienākumus, Lattelecom Rīgas maratons iekļausies prezidentūras oficiālo notikumu programmā, ļaujot 25.jubileju pienācīgi nosvinēt gan Latvijas, gan ārvalstu skriešanas mīļotājiem.”


Lattelecom, pasākuma stratēģiskais partneris no 2008. līdz 2014.gadam, devis nenovērtējamu ieguldījumu un atbalstu šo panākumu sasniegšanā, ieviešot, piemēram, virkni ar maratona norisi un dalībnieku ērtībām saistītu tehnoloģiju – no reģistrācijas sistēmām līdz lejupielādējamiem diplomiem, on-line un sms rezultātiem, unikālas viedtālruņu aplikācijas, kas ļauj sekot skrējējiem maratona laikā, un uzmundrini.lv, ar kura palīdzību nosūtīti tūkstošiem virtuālo sveicienu skrējējiem trasē.

Norise un distances

2015.gadā dalībnieku izvēlei būs pieejamas četras distances – maratona distance (42km 195m), pusmaratona distance (21 km 097,5 m), 10 km distance un 5 km distance. Pašlaik sadarbībā ar partneriem un Rīgas domi strādājam pie norises plānošanas, lai saglabātu esošās trases pilsētas centrā un pasākumu padarītu par vēl plašākiem skriešanas svētkiem visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Tiks saglabāta 2014.gadā aizsāktā tradīcija priecējot dalībniekus ar kultūras norisēm trasē un noteikti aicināsim gan dziedātājus, gan dejotājus iesaistīties kopīgo svētku radīšanā.

Reģistrācija Lattelecom Rīgas maratonam


Reģistrācija Lattelecom Rīgas maratonam kā jau tradicionāli ierasts tiks uzsākta 17.septembrī – tieši 8 mēnešus pirms pasākuma - lai dotu iespēju un laiku dalībniekiem izvēlēties un sagatavoties atbilstošākajai distancei. Reģistrēties pasākumam iespējama piesakoties oficiālajā mājas lapā www.lattelecomrigasmaratons.lv un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.