Nordea komentārs par ārējo tirdzniecību 2016.gada martā: Turpinās eksporta krituma tendence | Luminor

2016. gada martā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgu periodu preču eksporta vērtība faktiskajās cenās samazinājās par 4,9%, savukārt importa – par 7,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.
Nordea Markets vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs:

„Jau ceturto mēnesi pēc kārtas eksporta dati ir ar negatīvu pieaugumu pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Kopumā pirmajā ceturksnī eksporta kritums ir teju 5,7% pret pagājušā gada pirmo ceturksni. Kopumā skaitļi izskatās satraucoši, bet jāņem vērā, ka lielāko daļu eksporta krituma dod reeksports, kas jebkurā gadījumā lielu pievienoto vērtību Latvijā neatstāj. No būtiskākajām reeksporta nozarēm lielākie kritumi ir elektroierīcēm, naftas produktiem, kā arī sauszemes transporta līdzekļiem. Salīdzinoši maza daļa no šī eksporta kopapjoma rodas Latvijā – lielākoties šīs preces tiek ievestas Latvijā uz laiku, tālākai izplatīšanai kaimiņvalstīs.

Gan vāja ārējā vide, gan zemās ražošanas cenas būs par iemeslu tam, ka, visticamāk, šogad preču eksporta kopapjoms būs līdzīgs 2015.gada apjomam, iespējams pat mazāks.”


Papildu informācijai: 
Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com