Nordea komentārs par Latvijas ārējo tirdzniecību 2014.gada martā: Eksports negaidīti uzņem apgriezienus | Luminor

Šajā martā salīdzinājumā ar februāri preču eksporta vērtība faktiskajās cenās palielinājās par 7,3% un importa – par 14,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Martā Latvija eksportējusi preces 855,4 milj. eiro apmērā, bet importējusi – par 1079,4 milj. eiro.

Nordea Markets Vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs: „Salīdzinājumā ar pērna gada martu Latvijas eksports palielinājies par 6,1%, kas ir negaidīti labs rādītājs, ņemot vērā notikumus Ukrainā. Imports šogad martā bijis par 0,5% mazāks nekā pērn, kas ir palīdzējis uzlabot Latvijas tirdzniecības bilanci. No nozīmīgākajām nozarēm labu rezultātu uzrāda koka un koka izstrādājumu eksports, kas pret iepriekšējā gada martu pieaudzis par 25,2%.

Interesanti, ka eksporta sadaļā farmācijas produkti piedzīvojuši kāpumu 40,6% apmērā pret pērnā gada maiju, taču pretim tam importa sadaļā farmācijas produktiem ir līdzīgs kāpums 40,8% apmērā, un tas varētu būt saistīts ar palielinātu reeksporta aktivitāti. Pagaidām būtiskas svārstības nav novērojamas arī tirdzniecībā ar Krieviju. Martā ar 9,4% no eksporta kopapjoma, līdzīgi kā pēdējā laikā ierasts, Krievija bijusi Latvijas trešais nozīmīgākais ārējās tirdzniecības partneris aiz Lietuvas un Igaunijas."