Nordea komentārs par patēriņa cenām 2014. gada janvārī: gada sākumā atgriežas inflācija | Luminor

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2014.gada janvārī, salīdzinot ar 2013.gada janvāri, palielinājies par 0.4%. Precēm cenas samazinājās par 0,3%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,3%. Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir saglabājies nemainīgs.

Nordea Markets vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs:

„Šī gada janvārī patēriņa cenu līmenis, salīdzinājumā ar pērnā gada janvāri pieaudzis par 0.4%. Kā jau to varēja prognozēt, lielāko daļu no šī pieauguma nodrošināja pakalpojumu cenu pieaugums, savukārt precēm cenas ir samazinājušās.

Spītējot tam, ka no 1.janvāra lētāks kļuvis sabiedriskais transports Rīgā un degvielas cenas bijušas zemākas, ar uzviju šo kritumu kompensējis cenu pieaugums viesnīcu un restorānu segmentā, dārgāki kļuvuši personīgās aprūpes pakalpojumi, frizētavu pakalpojumi. Droši var teikt, ka tās nozares, kur pakalpojumu cenu nomainīt ir bijis relatīvi viegli, to ir arī izmantojošas, droši noapaļojot cenas eiro izteiksmē. Varbūt statistikas ailēs tas tik spilgti neatspoguļojas, taču iedzīvotāju maciņos – gan. Salīdzinājumā ar pērnā gada decembri, janvārī patēriņa cenas palielinājušās par 0,6%, kas mēneša griezumā ir liels kāpums.

No lielākajiem cenu kritumiem janvārī var atzīmēt apģērba un apavu cenu samazināšanos pret decembra cenām (-6,5%), kas ierasti raksturīgs ziemas sezonas izpārdošanu laikā.”