Nordea komentārs par patēriņa cenām 2014. gada martā: Inflācija Latvijā seko eirozonas piemēram | Luminor

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2014.gada martā, salīdzinot ar 2013.gada martu, palielinājies par 0.3%. Precēm cenas samazinājās par 0,5%, bet pakalpojumiem pieauga par 2,6%. Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir saglabājies nemainīgs.

Nordea Markets vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs:

„Šogad inflācijas rādītāji no mēneša uz mēnesi mūs vairs nepārsteidz. Jau trešo mēnesi pēc kārtas gada griezumā dzīvojam ar ļoti zemu inflācijas rādītāju - 0.5% procentu robežās. Arī tuvākie mēneši nesola kardinālas pārmaiņas cenu līmeņos. Kopumā 12 mēnešu vidējā inflācija pret iepriekšējiem 12 mēnešiem ir nulle, kas nozīmē, ka cenas saglabājušās iepriekšējā līmenī.

Lai gan eirozonas, tostarp no šī gada sākuma arī Latvijas, inflācijas rādītāji martā ir nedaudz augstāki - 0.5%, arī šis rādītājs rada bažas ekonomiskajai izaugsmei. Inflācija eirozonā jau sešus mēnešus bijusi zem 1.0%, tādēļ ticams ir scenārijs, ka Eiropas Centrālā banka varētu veikt pasākumus pieprasījuma un investīciju veicināšanai. Dienas kārtībā varētu būt procentu likmju samazināšana, negatīvas depozītu likmes vai obligāciju pirkšanas programma.”