Nordea komentārs par patēriņa cenām 2016. gada martā: veselīgi dzīvot ir izdevīgi | Luminor

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2016. gada martā, salīdzinot ar 2015. gada martu, samazinājies par 0,6%. Precēm cenas samazinājušās par 1,4%, bet pakalpojumiem pieaugušas par 1,6%. Pēdējo 12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 0,1%.

Nordea Markets vecākais pārdošanas vadītājs Gints Belēvičs:

„Šis gads turpina aizritēt deflācijas zīmē, martā sasniedzot pēdējā laika lielāko deflācijas rādītāju gada griezumā. Skaidrojums patēriņa cenu samazinājumam joprojām paliek vecais – lēti naftas produkti un zemas izejvielu cenas. Naftas cenai būtiski nekāpjot, no deflācijas zonas šogad izrauties būs praktiski neiespējami, jo pašlaik eiro izteiksmē naftas cena aizvadītajā gadā zemāka bija tikai decembrī.

Būtiskākie cenu kāpumi patlaban tiek novēroti alkoholam un tabakas izstrādājumiem, dārgāki kļuvuši arī veselības aprūpes pakalpojumi. Var teikt, ka iedzīvotājiem, kas iepriekš rūpējušies par savu veselību un arī neaizraujas ar kaitīgiem ieradumiem, šobrīd ir izdevīgs laiks, jo vidējie ienākumi naudas izteiksmē aug strauji, savukārt patēriņa cenas veselīga dzīvesveida piekritējiem turpina samazināties.”