Nordea komentārs par patēriņa cenām 2016. gada septembrī: Inflācija uzņem apgriezienus | Luminor

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2016. gada septembrī, salīdzinot ar 2015. gada septembri, palielinājies par 0,6%. Precēm cenas samazinājušās par 0,3%, bet pakalpojumiem pieaugušas par 2,8%.

Nordea ekonomists Gints Belēvičs:

„Naftas cenu kritumam pamazām zaudējot savu ietekmi uz patēriņa cenām, Latvijā sāk parādīties arī pirmie šī gada vērā ņemamie inflācijas cipari. Jau kopš jūlija esam izrāvušies no deflācijas zonas, un pateicoties galvenokārt pārtikas produktu cenu kāpumam, kā arī dārgākiem veselības aprūpes, atpūtas un kultūras, kā arī sakaru pakalpojumiem, arī turpmākie šī gada mēneši aizritēs ar nelielu inflāciju, kas atsevišķos brīžos var pārsniegt 1% robežu.

Pēdējās divas nedēļas pasaules tirgū ir aizritējušas ar vērā ņemamu naftas cenu kāpumu, ko pamazām ieraudzīsim arī pieaugošās degvielas cenās Latvijā. Naftas cenas ir sasniegušas pēdējo četru mēnešu augstāko punktu pēc tam, kad tirgū nonāca ziņa par OPEC plānoto vienošanos samazināt naftas ieguves apjomus. Sagaidāms, ka arī dabasgāzes cena līdz ar to tuvākajā laikā kļūs augstāka.”


Papildu informācijai:

Edgars Žilde, Nordea bankas Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com