Nordea komentārs paziņojumiem medijos par Nordea Luksemburgā un ofšoru darījumiem | Luminor

Šobrīd medijos tiek plaši apspriesta politiķu un sabiedrībā pazīstamu cilvēku iespējamā izvairīšanās no nodokļiem, izmantojot slēptus ofšoru darījumus Panamā. Vairākās publikācijās pieminēta arī Nordea Starptautiskā Private Banking Luksemburgā, kas atspoguļota kā nelegālu nodokļu struktūru veidotāja klientiem.

Nordea neiesaka izmantot ofšoru uzņēmumu iespējas un nekādā gadījumā neapkalpo shēmas, kas nav caurskatāmas.

Lai kliedētu spekulācijas par Nordea banku, lūdzam vērst uzmanību bankas skaidrojumiem:

Nordea banka pastāvīgi seko līdzi un ievēro likumus, kas saistīti ar naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļiem. Mēs neatbalstām un darām visu, lai nepieļautu, ka klienti banku izmanto nelegāliem mērķiem. Bankas nodokļu ieteikumu politika un ētiskie standarti ir skaidri definēti – mēs neaicinām un neiedrošinām klientus iesaistīties nodokļu shēmās, lai izvairītos no nodokļu nomaksas. Gluži otrādi, mūsu uzdevums ir palīdzēt klientiem nomaksāt visus nodokļus.

2009. gadā Nordea Starptautiskā Private Banking Luksemburgā aktīvi iesaistījās šo jautājumu risināšanā, izdarot vairāk nekā to prasa industrijas standarti. Ne visus jaunā pieeja apmierināja, tāpēc šobrīd ar vien mazāk klientu tiek saistīti ar nelegālām nodokļu shēmām. Tāpat, pateicoties jaunajam ziņošanas standartam, kas stājies spēkā šā gada 1. janvārī, klientu uzkrājumi un ienākumi tiek automātiski nodoti oficiālajiem nodokļu uzraugiem.

Klienti, kuri saistīti ar ļoti sarežģītiem starptautisku uzņēmumu tīkliem, ofšoru shēmas var izmantot kā legālas un administratīvas platformas. Šādos gadījumos Nordea ir izveidojusi vairākus procesus un kontroles mehānismus, liekot klientiem deklarēt savus kontus attiecīgiem nodokļu pārraudzītājiem.


Papildu informācijai: 
Signe Lonerte, Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com