Nordea naudas skolā vecāki uzzina, kā runāt ar bērniem par naudu | Luminor

13.martā Latvijas Finanšu izglītības nedēļas ietvaros Nordea veiksmīgi aizvadījusi radošo finanšu pēcpusdienu ģimenēm. Kopā ar Nordea finanšu treneru komandu 30 bērni vecumā no 8 līdz 12 gadiem uzzināja, kā sakrāt savam sapnim, bet vecāki – kā runāt ar bērniem par naudu.

Domājot par  Latvijas iedzīvotāju  finanšu zināšanu līmeņa celšanu, šogad par valsts līmeņa prioritāti izvirzīta arī finanšu izglītības veicināšana. Arī Nordea turpina finanšu izglītības programmas Nordea naudas skolas iniciatīvu, piedāvājot saviem  klientiem un sabiedrībai dažādus instrumentus, kā stiprināt savas zināšanas gan par banku produktiem, gan finansēm kopumā. Viena no Nordea naudas skolas mērķauditorijām ir bērni.

„Nordea naudas skolas ietvaros jau divas sezonas īstenojam lekcijas, kas veicina izpratni finanšu jautājumos. Apliecinot šīs tēmas nozīmi ilgtermiņā, šogad sniedzam atbalstu arī bērnu un jauniešu izglītojošo materiālu sagatavošanā. Tie būs palīgs vecākiem un skolotājiem, stāstot par finansēm neatkarīgi no bērna vecuma. Šogad kopā ar bankas finanšu treneriem pirmo reizi īstenojam arī radošo nodarbību vecākiem kopā ar bērniem,” stāsta Nordea naudas skolas vadītāja Anna Fišere - Kaļķe.

Nordea naudas skolas finanšu treneris, radošās finanšu pēcpusdienas vadītājs Zigmārs Valtmanis norāda: „Ideja par finanšu pēcpusdienu vecākiem kopā ar bērniem radās, jo pats esmu ne vien bankas eksperts finanšu jautājumos, bet arī tēvs. Uzskatu, ka svarīgi par naudu un tās nozīmi bērnam stāstīt jau no mazotnes. Tādēļ radošajā pēcpusdiena bērni ar iesaistošām metodēm un spēlēm uzzināja, kā vērtēt naudu un sakrāt savam sapnim, savukārt vecāki guva vērtīgus padomus – kā par naudu stāstīt savām atvasēm.”

Finanšu kapitāla un tirgus komisija izstrādājusi arī "Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģiju 2014 - 2020". Tās ietvaros Nordea īstenos informatīvi izglītojošus pasākumus finanšu zināšanu veicināšanai.

Foto no Nordea naudas skolas radošās finanšu pēcpusdienas var apskatīt http://ow.ly/uzTZG

Vairāk par Nordea naudas skolu www.nordea.lv/naudasskola