Nordea naudas skolas radošajā pēcpusdienā prasmes rīkoties ar naudu attīstījuši 100 skolēni | Luminor

Uzsākoties rudens mācību sezonai, Nordea naudas skolas finanšu treneri sadarbībā ar Latvijas Bankas ekspertiem rīkoja radošu finanšu pēcpusdienu. Kopā piedaloties vairāk nekā 100 dažādu pilsētu skolēniem un viņu vecākiem, eksperti dalījās praktiskos padomos un ieteikumos par naudas vērtību un tās nozīmi personīgo mērķu sasniegšanā.

Lai papildinātu bērnu zināšanas par naudu un iemācītu prasmīgāk ar to rīkoties, 14. un 15. septembrī rīkotajā Nordea naudas skolas radošajā pēcpusdienā 8 līdz 13 gadus veci skolēni kopā ar saviem vecākiem uzzināja par naudu, tās vērtību un lomu izvirzīto mērķu sasniegšanā, kā arī iepazina dažādus uzkrājumu veidošanas finanšu rīkus un iemācījās atpazīt eiro banknošu pret viltošanas elementus.

Nordea bankas Privātpersonu apkalpošanas departamenta vadītāja vietniece un Nordea naudas skolas vadītāja Anna Fišere-Kaļķe: „Nordea naudas skolas radošajā pēcpusdienā aicinājām skolēnus un viņu vecākus atbildēt uz jautājumiem par naudu, lai noskaidrotu, kā atšķiras to izpratne un, iespējams, arī vērtības. Kā redzams, bērni seko vecāku piemēram un priecē, ka viedokļi tikai retos gadījumos atšķiras. Šis vēlreiz ir apliecinājums, ka vecākiem jau no mazotnes ir iespēja veidot savu atvašu priekšstatu par finansēm, jo tikai caur dialogu un vecāku piemēru tiks veicināta arī bērnu izpratni par naudu.”

Īsu video sižetu ar bērnu un vecāku atbildēm par naudu var noskatīties šeit:

„Ikdienā lietoto eiro banknošu un monētu būtiskāko pretviltošanas un dizaina elementu atpazīšana ir svarīga arī jaunāko klašu skolēniem. Statistika liecina, ka varbūtība iegūt viltotu eiro  naudas zīmi ir niecīga, tomēr bērni viegli uzticas un tieši tādēļ ir svarīgi viņiem skaidrot, kas raksturīgs eiro monētām, kā viegli atpazīt īstu eiro banknoti no viltotas, lai viņi nenonāktu nepatīkamās situācijās. Vecmāmiņas uzdāvinātu eiro banknoti bērns var arī nepareizi uzglabāt, piemēram, paslēpjot kāmīša būrīti. Latvijas Bankas naudas eksperts Andris Tauriņš demonstrēja bērniem gan īstas, gan viltotas eiro naudas zīmes, ļāva pašiem pārbaudīt to īstumu, skaidroja, ko darīt, ja gadās saņemt viltotu vai bojātu naudas zīmi, un kas notiek ar naudu, to nepareizi uzglabājot.  Nodarbībā bērni skatījās Latvijas Bankas "Naudas skolas" īsfilmas un mini konkursā pārbaudīja savu gatavību piedalīties ECB sacensībās skolēniem "Eiro skrējiens". Naudas ekspertam uzdoto jautājumu skaits liecināja, ka bērniem naudas lietas patiesi interesē!”, stāsta Latvijas Bankas ekonomiskās izglītības interneta vietnes „Naudas skola" redaktore Antra Slava.

Kaspars Ozoliņš, DCH sporta studijas fitnesa treneris un TV seja: „Skolas pirmo klašu vecuma bērniem ar naudu ir tik liela saskare, cik atbildība par vecāku iedalītās kabatas naudas saprātīgu izlietojumu. Vienam vairāk, citam mazāk, bet skaidrs viens - savs lēmums jāpieņem katram. Vai no tās sanāks atlikt kapeiciņu, lai uzkrātu tik daudz, lai iegādātos kāroto labumu? Vai visu notrieks saldumos - tas jau astoņgadīgajam jānolemj pašam. Šis ir vecums, kad par naudu, ko pats nepelna, grūti runāt tieši. Vēlams - uzskatāmās līdzībās, ar piemēriem, ko bērns labi saprot. Daudzas lietas dzīvē notiek pēc viena scenārija, tāpēc arī jautājumu par vingrošanu un veselību visas dzīves garumā var veiksmīgi piesaistīt naudas jautājumam. Ja skolēns apstiprina, ka jau šodien gatavs ēst veselīgi, lai pieaugušo kārtā startētu ar stipru organismu, varam cerēt, ka ieliekot “pamatus” vērtību izpratnē jau skolas vecumā, vēlāk pusaudža gados šis jaunietis atturēsies no nepārdomātiem lēmumiem un riskiem.”

Ar foto no Naudas skolas radošās pēcpusdienas var iepazīties saitē šeit.

Par Nordea naudas skolu

Finanšu izglītības programmas Nordea naudas skola ietvaros jau ceturto Nordea banka īsteno lekcijas, lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni finanšu jautājumos. Radošajā pēcpusdienā bērni ar iesaistošām metodēm uzzina un saņem padomus, kā rīkoties ar naudu, kā uzkrāt, kā atpazīt naudas viltošanas pazīmes un citu vērtīgu un galvenais – ikdienā praktiski pielietojamu informāciju. Līdz šim lekcijās piedalījušies jau vairāk nekā 1600 bērnu un pieaugušo.

Vairāk par Nordea naudas skolu www.nordea.lv/naudasskola


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.:6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com