Nordea naudas skolas vadītāja: 5 padomi, kā neiztukšot maciņu svētku iepirkšanās drudzī | Luminor

Strauji tuvojas ilgi gaidītie svētki un gada beigas, kas lielai daļai ir gan ģimenes un kopā būšanas laiks, gan iespēja pateikt paldies un sagādāt īpašas dāvanas un pārsteigumus saviem mīļajiem. Nordea bankas novērojumi liecina, ka, tuvojoties svētku laikam, klientu tēriņi palielinās par 20 - 30%, salīdzinot ar citiem mēnešiem.  Lai dāsnie dāvanu pircēji pēc svētkiem neattaptos ar tukšu maciņu, Nordea finanšu izglītības programmas „Nordea naudas skola” vadītāja Anna Fišere-Kaļķe sniedz 5 vērtīgus padomus, kā neiztukšot maciņu svētku iepirkšanās drudzī:

Plāno savas finanses un izveido sarakstu

Arī sniedzot padomus par finanšu plānošanu ikdienā, iesakām izveidot sarakstu un tādējādi ierobežot savus ikdienas tēriņus. Svētku laikā impulsīva iepirkšanās ir īpaši izteikta, tādēļ aicinām atmest stereotipus par garlaicīgu iepirkšanos ar sarakstu rokās. Iepriekš izveidota apdāvināto liste palīdzēs ne vien saprast, cik līdzekļi svētku dāvanu iegādei nepieciešami, bet arī „pieturēties pie plāna” un neveikt neparedzētus pirkumus.

Neatstāj iepirkšanos uz pēdējo laiku

Lai gan līdz svētkiem atlikušas vien divas nedēļas, iesakām pirkumus veikt savlaicīgi, neatstājot dāvanu iegādi uz pašu pēdējo brīdi. Līdzīgi kā ar citiem iekavētiem darbiem, arī dāvanu iegāde pēdējā brīdī sagādās nevis prieku un gandarījumu, bet satraukumu par kādu aizmirstu dāvanu. Iepērkoties ātri un haotiski arī palielinās risks iztērēt vairāk, jo visu uzmanību veltīsi steidzīgai dāvanu iegādei, nevis sekošanai saviem tēriņiem.

Veic izpēti un pirkumus internetā

Bankas novērojumi liecina, ka arvien vairāk klientu izvēlas pirkumus internetā, izmantojot kredītkarti vai internetbanku. To veicina gan plašais produktu un pakalpojumu klāsts, gan nereti izdevīgākais cenu piedāvājums. Turklāt, internetā pirkumus var veikt jebkurā vietā un laikā. Tomēr, lai pirkums būtu veiksmīgs, aicinām to veikt savlaicīgi, lai savu pasūtīto dāvanu saņemtu laikā. Būtiski ievērot nosacījumus drošiem pirkumiem internetā, piemēram, iepirkties pie labi zināmiem tirgotājiem un pirkumiem neizmantot savu algas konta karti  (vairāk var uzzināt www.nordea.lv/edrosiba).

Uzmanies no atlaidēm

Nereti svētku laiks mums asociējas arī ar atlaižu laiku un izdevīgāku cenu piedāvājumu, taču šis piedāvājums gala rezultātā var izrādīties mānīgs. Pat ja kārotās lietas vari iegādāties par zemāku cenu, tas nenozīmē, ka Tev šo lietu vajag vairāk. Šeit aicinām ņemt vērā pirmo ieteikumu un rūpīgi sekot iepriekš izveidotajam dāvanu iepirkumu sarakstam.

Svētku sajūtu neveido iepirkšanās vai dāvanas

Ikviens no mums priecājas saņemt lielākus vai mazākus pārsteigumus, kas apliecina, ka par mums domā un atceras. Tomēr svētku sajūta nerodas no „iepirkšanās drudža” vai liela skaita dāvanu. To veidojam mēs paši un mūsu līdzcilvēki. Iespējams, radinieks vairāk par dāvanām novērtēs atvēlēto laiku kopīgas svētku maltītes sagatavošanai vai citas kopīgas nodarbes, kas radīs gan svētku sajūtas, gan ļaus ietaupīt.


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com