Nordea Pensions Latvia: lielākie ieguvēji uzkrājumu veidošanā - aktīvo pensiju plānu dalībnieki | Luminor

Apkopojot pirmā pusgada tirgus datus, vērojama pozitīva tendence pensiju fondu portfeļu pieaugumā. Kopējie aktīvi pensiju 2.līmenī pieauguši par 8,9 % jeb 178,5 miljoniem eiro, sasniedzot 2,2 miljardus eiro, kamēr pensiju 3.līmenī aktīvi pieauguši par 25,1 miljonu eiro jeb par 9%. Visstraujākais pieaugums vērojams Nordea pensiju plānu aktīviem. 

Kopējais Nordea pārvaldīšanā esošo pensiju līdzekļu portfelis palielinājies par 16%, sasniedzot 113 miljonus eiro. Salīdzinot ar pagājušā gada periodu, no visiem pensiju 2.līmeņa plāniem visstraujākais pieaugums vērojams Nordea aktīvā ieguldījumu plāna aktīviem – par 18%, sasniedzot 78,1 miljonus eiro. Vidēji viens Nordea ieguldījumu plāna dalībnieks ir uzkrājis 3,5 tūkstošus eiro, kas ir divreiz vairāk nekā vidējais uzkrājumu līmenis pensiju 2. līmenī, kas veido 1,8 tūkstošus eiro.

Arī pensiju 3. līmenī visstraujāko izaugsmi uzrādījuši Nordea pensiju plāni, Nordea sabalansētā pensiju plāna aktīviem palielinoties par 30% un sasniedzot 6,9 miljonus eiro, kamēr Nordea progresīvā pensiju plāna izaugsmei sasniedzot 32% un tā aktīviem jūnija beigās sasniedzot četrus miljonus eiro.

Kopējais pensiju kapitāls ir palielinājies, ņemot vērā gan investīciju peļņu, gan no jauna veiktās iemaksas. Ienesīguma ziņā īpaši labus sniegumus uzrādījuši aktīvie un sabalansētie pensiju plāni, nopelnot to dalībniekiem no 1,7% līdz pat 7,8% sešu mēnešu periodā. Konservatīvo plānu sniegums pusgadā bijis mērenāks – no 0% līdz 1,7%.

„Kaut arī šie rezultāti uzskatāmi par samērā pozitīviem, svarīgi ņemt vērā obligāciju tirgos iezīmējušos tendenci - pieaugot procentu likmēm gada otrajā ceturksnī, samazinājusies obligāciju vērtība. Eiropas mērogā šādu notikumu attīstību lielā mērā ir veicinājusi finanšu situācija Grieķijā, taču nevar izslēgt, ka pēc Grieķijas vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem, obligāciju vērtības samazināšanās tendence varētu turpināties arī gada otrajā pusē. Tādējādi konservatīvo plānu klientiem šogad var nākties samierināties ar visai pieticīgu pensiju plānu ienesīgumu, kas var nedaudz svārstīties nulles robežās. Neraugoties uz šīm īstermiņa svārstībām, tiek prognozēts, ka obligācijas nākotnē klientiem kļūs ienesīgākas, tādēļ tas, kas nav nopelnīts šodien, tiks nopelnīts rīt,” saka Nordea Pensions Latvia valdes loceklis Iļja Arefjevs.

Šobrīd Nordea Bank AB Latvijas filiāle ir vienīgā pilna servisa ārvalstu bankas filiāle Latvijā, kurā no 2009. gada līdztekus darbojas pensiju līdzekļu pārvaldīšanas un administrēšanas kompānija Nordea Pensions Latvia un Nordea Latvijas atklātais pensiju fonds. Uzņēmumi pieder vadošajai Ziemeļvalstu dzīvības un pensiju apdrošināšanas grupai Nordea Life and Pensions, kas pārvalda aktīvus 67 miljrdu eiro apmērā. 


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com