Nordea piedalās starptautiskajā vides kampaņā „Zemes stunda” | Luminor

Jau astoto gadu Latvijā sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu norisinās starptautiskā vides kampaņa „Zemes stunda”. Atbalstot videi draudzīgu dzīvesveidu, arī Nordea 29.martā laikā no pulksten 20.30 uz vienu stundu gan bankas centrālajā ēkā K.Valdemāra ielā 62, gan klientu apkalpošanas centros Rīgā un reģionos atslēgs apgaismojuma ierīces.

Nordea Finance Latvia priekšsēdētājs/Nordea korporatīvās sociālās atbildības vēstnesis Ivars Šmits: „Mums ir svarīgi dzīvot sakoptā un zaļā vidē, tādēļ videi draudzīga dzīvesveida jautājumi ir bankas korporatīvās sociālās atbildības prioritāte. Pērn, sekmīgi īstenojot dažādas aktivitātes, esam ietaupījuši vairāk nekā 2300kWh elektroenerģijas, ar kuru gada laikā iespējams nodrošināt enerģiju 15 datoriem, kā arī ietaupīti 14 343 litri ūdens. Izmantojot „Eko biroju”, esam pārstrādei nodevuši gandrīz 1300 kilogramu papīra, kas nozīmē – par 34 mazāk nocirstu koku. Izmantojot tiešsaistes konferences, esam par vairāk kā pusi samazinājuši CO2 izmešu apjomus. Līdzīgi kā gadumijā, apņemoties veikt mazākas vai lielākas lietas, „Zemes stunda” ir brīdis, kad varam apņemties būt zaļāki un iedrošināt tādiem būt arī citus.”

Gatavojoties „Zemes stundai”, Nordea bankā nedēļas garumā laikā no 25.marta līdz 28.martam notiek „Zaļā dzīvesveida” nedēļa. Tās ietvaros ar dažādām iesaistošām aktivitātēm darbinieki un klienti tiks aicināti izaicināt gan paši sevi, gan citus rūpēties par apkārtējo vidi, tādējādi pievēršot pastiprinātu uzmanību vides saglabāšanas jautājumam.

Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis uzsver: „Esam gandarīti, ka ik gadu uzņēmumi un dažādas organizācijas pievienojas šai akcijai, simboliski atbalstot iniciatīvu, izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu – bet jo svarīgāk, apņemoties īstenot videi draudzīgas iniciatīvas ikdienā. „Zemes stundu” mēs varam pieņemt arī kā atskaites punktu, kad izvērtējam savu darbību un nosakām turpmākos soļus virzībā uz ilgtspējīgu attīstību.”

Vairāk informācijas: „Zemes stunda 2014”: www.zemesstunda.lv