Nordea piedāvās valsts galvotos mājokļu kredītus | Luminor

Piektdien, 10. aprīlī, Nordea banka un Latvijas Attīstības finanšu institūcija (ALTUM) ir noslēgušas vienošanos par  līdzdalību ALTUM īstenotajā valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei.

Programmas ietvaros ALTUM sniegs galvojumus komercbanku izsniegtiem aizdevumiem, un no 10. aprīļa ģimenes ar bērniem Nordea bankā varēs saņemt mājokļu aizdevumus ar atvieglotiem nosacījumiem un mazāku sava personīgā ieguldījuma apmēru.

„Uzkrājumu veidošana ir ilgs un mērķtiecīgs darbs, un mūsu sabiedrība vēl ir tikai pašā ceļa sākumā, domājot par savu personīgo finanšu labklājību nākotnē. Īpaši ģimenēm ar bērniem zems uzkrājumu līmenis un nepietiekams līdzekļu apmērs pirmās iemaksas segšanai ir galvenais šķērslis mājokļa iegādei. Tādējādi šī programma ir būtisks atbalsta instruments jaunajām ģimenēm, darot aizdevumus arvien pieejamākus. Esmu gandarīts, ka arī Nordea sniegs savu pienesumu valsts atbalsta programmas mērķu sasniegšanā,” tā Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks

ALTUM valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko: „Esam priecīgi par Nordea bankas iesaistīšanos mājokļu galvojumu valsts atbalsta programmas īstenošanā. Jauna partnera iesaistīšanās nodrošinās vēl plašāku programmas pieejamību klientiem visā Latvijā. Galvojuma piešķiršanas procedūra ALTUM ir veidota klientiem un komercbankai iespējami ērta, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz ALTUM nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana ALTUM aizņem ne vairāk kā piecas darbadienas. Plānots, ka jau nākamnedēļ ALTUM iekļausies vienotajā attīstības finanšu institūcijā, kas pārņems visu ALTUM valsts atbalsta programmu, tai skaitā mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem īstenošanu, neradot nekādas izmaiņas sadarbībā ar klientiem un partneriem.”

Valsts atbalsta programmas galvenais mērķis ir ar valsts galvojuma palīdzību samazināt pirmās iemaksas apjomu, kas nepieciešams ģimenes mājokļa iegādei vai tā būvniecībai. Ģimenēm, kuru apgādībā ir viens bērns ir iespēja saņemt valsts galvojumu 10% apmērā no mājokļa aizdevuma summas (ne vairāk kā 10 000 eiro). Ģimenēm ar diviem bērniem valsts galvojuma summa noteikta 15% apmērā (ne vairāk kā 15 000 eiro), bet ģimenes ar trim vai vairāk bērniem var saņemt galvojumu 20% apmērā no aizdevuma summas (ne vairāk kā 20 000 eiro).

Galvenie mājokļu aizdevumu izsniegšanas principi un kritēriji valsts atbalsta programmas nosacījumiem pieejami bankas mājas lapā www.nordea.lv/majoklakredits