Nordea piešķir 13,4 miljonu ASV dolāru finansējumu Latvijas uzņēmuma investīcijām Meksikā | Luminor

Holdinga kompānija Amber Beverage Group, kas apvieno starptautiskās alkoholisko dzērienu kompānijas SPI Group uzņēmumus Baltijas valstīs, no Nordea bankas saņēmusi vērienīgu 13,4 miljonu ASV dolāru finansējumu investīcijām tekilas rūpnīcā Meksikā.

Pateicoties šim finansējumam, Amber Beverage Group ir noslēgusi nozīmīgu darījumu, iegūstot savā īpašumā ievērojamu tekilas ražotāja Fabrica de Tequilas Finos kapitāla daļu. Fabrica de Tequilas Finos ražotne atrodas Tekilas pilsētā Meksikā, un uzņēmums ir autentisks tekilas ražotājs un vairāk nekā 20 tekilas zīmolu īpašnieks. Līdztekus rūpnīcas iegādei, uzņēmums no Nordea bankas saņēmis arī 7,7 miljonu eiro lielu apgrozāmā kapitāla finansējumu. Tas tiks izmantots vairāku produktu virzīšanai tirgū, kā arī iekšējo procesu optimizācijai, kas atbilst šī brīža tendencēm pasaulē un mūsdienīgiem uzņēmējdarbības standartiem.
“Rūpnīcas iegāde ir vēl viens lielisks piemērs, kā veiksmīgi īstenot ilgtermiņa attīstības stratēģiju un virzīties tuvāk izvēlēto mērķu sasniegšanai starptautiskā līmenī. Sadarbība ar Nordea noteikti stiprinās uzņēmuma izaugsmi un spēju būt unikālam, lielās konkurences apstākļos arī turpmāk piedāvājot aizvien jaunus, interesantus produktus,” tā Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.


2000. gadā Meksikā izveidotās rūpnīcas ražoto produkciju, kas plaši pazīstama Amerikas Savienotajās Valstīs, uzņēmums plāno izplatīt savā vairāk kā 50 valstis aptverošajā eksporta sistēmā kopā ar citiem pārstāvētajiem zīmoliem, kā Moskovskaya® Vodka un Riga Black Balsam® un citi. “Augstu vērtēju mums izrādīto uzticību, kas ļauj attīstīt jaunus un stiprināt esošos uzņēmējdarbības virzienus. Apjomīgais finansējums rada teicamus priekšnosacījumus vērienīgu biznesa plānu īstenošanai, tostarp iespēju apgūt jaunus tirgus, radīt jaunus starptautiski konkurētspējīgus produktus un nostiprināt mūsu pozīcijas ārējos tirgos ,” komentē Amber Beverage Group valdes priekšsēdētājs Sīmurs Fereira (Seymour Ferreira).

Par Amber Beverage Group

2014.gadā izveidotais Amber Beverage Group koncerns šobrīd sešos dažādos uzņēmumos Baltijā apvieno vairāk nekā 1400 darbinieku, Baltijas tirgos piedāvājot vairāk nekā 500 dažādu zīmolu dzērienu. Koncerns savu produkciju eksportē uz vairāk nekā 170 dažādiem pasaules tirgiem, tostarp vadot tiešā eksporta operācijas no Rīgas vairāk kā 50 no tiem. Amber Beverage Group holdingā ietilpst alkoholisko dzērienu ražotājs AS Latvijas balzams, vadoši dzērienu izplatītāji Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdes Latvijā un Lietuvā, kā arī loģistikas pakalpojumu uzņēmums.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 416, signe.lonerte@nordea.com