Nordea piešķir 45 miljonu eiro finansējumu t/c "Domina Shopping" iegādei | Luminor

“EfTEN Kinnisvarafond II AS” (“EfTEN”) un “KanAm Grund Kapitalverwaltungsgesellschaft mbH” par 74,5 miljoniem eiro no uzņēmuma “KanAm Grund group” iegādājies tirdzniecības centru "Domina Shopping". Darījumu 45 miljonu eiro apmērā finansē Nordea banka Latvijā.

"EfTEN Real Estate Fund II AS" ir 2015. gadā dibināts slēgtā tipa nekustamo īpašumu fonds, kura pārvaldību nodrošina 2008. gadā dibināts uzņēmums "EfTEN Capital AS”. Uzņēmuma alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka licenci ir izsniegusi Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde. 74,5 miljonus eiro vērtais tirdzniecības centra "Domina Shopping" iegādes darījums ir lielākais atsevišķais ieguldījums "EfTEN". Tas ir pēc kārtas astotais "EfTEN Capital" vadībā veiktais ieguldījums Latvijā un to finansēja Nordea banka Latvijā 45 miljonu eiro apmērā.

Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā: “Esmu pārliecināts, ka šī investīcija tirdzniecības centram nesīs jaunas biznesa iespējas, bet apmeklētājiem plašāku pakalpojumu un preču klāstu. Domina ir viens no lielākajiem spēlētājiem savā jomā un man ir prieks, ka Nordea var būt daļa no pozitīvajām pārmaiņām un gaidāmās attīstības nākotnē.’”

Christian Brode, “KanAm Grund group” aktīvu pārvaldības direktors: “Bijām pagodināti tik ilgi sniegt rīdziniekiem izcilas iepirkšanās iespējas. Priecājamies nodot tirdzniecības centru tik gādīgās rokās.”

Viktors Savins, “EfTEN capital” vadītājs Latvijā: “Jaunajam īpašniekam ir grandiozi plāni. Iepirkšanās centra vadītāja Dina Bunce, kam ir liela pieredze šajā jomā, ir gatava nodrošināt vēl augstāka līmeņa centra vadību. Tirdzniecības centrs ar tā centrālo atrašanās vietu un pilsētvidei raksturīgo gaumīgo gaisotni teicami iederas fonda stratēģiskajā skatījumā. “Dominas”  iegāde ir svarīgs solis uzņēmuma attīstībā, un tas apliecina uzņēmuma vadošo lomu reģionā.

Tirdzniecības centra "Domina Shopping" platība pārsniedz 120 000 kvadrātmetru, un tas ir otrs lielākais tirdzniecības centrs Rīgā. Tā celtniecību veica vairākos posmos un pabeidza 2006. gadā. Projektu īstenoja nekustamā īpašuma attīstības uzņēmums "Pro Kapital". "Dominā" darbojas vairāk nekā 160 veikalu, kas pārstāv visus mazumtirdzniecības sektorus.

Zināms, ka "Domina Shopping" pārvaldītāja SIA "Baltic Red" 2014. gadā apgrozīja 415 230 eiro, bet nopelnīja 15 620 eiro. Lietuvas kompānijai "Baltic Red Management" piederošais uzņēmums SIA "Baltic Red" dibināts 2007. gadā un tā pamatkapitāls ir 2845 eiro.


Papildu informācijai:
Edgars Žilde, Nordea bankas Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com