Nordea piešķir “Baltic Horizon” 11,75 miljonus eiro “Upmalas Biroji” iegādei | Luminor

Nordea banka ir piešķīrusi 11,75 miljonu eiro finansējumu ieguldījumu fondam “Baltic Horizon” biroju ēkas “Upmalas Biroji” iegādei un attīstībai. Pēc darījuma “Baltic Horizon” portfelis šobrīd sastāv no septiņiem īpašumiem vairāk nekā 125 miljonu eiro vērtībā.

Nordea bankas 11,75 miljonu eiro aizdevums tika izmantots, lai iegādātos biroju ēku “Upmalas Biroji”, kas būvēta 2008. gadā ar vairāk nekā 10 500 m2 iznomājamo platību. Vācijas attīstītājs “Bauplan Nord”, kas būvēja biroju centru, arī turpmāk pārvaldīs īpašumu.

“Biznesa panākumus un veselīgu atmosfēru uzņēmumā nosaka sakārtota un patīkama vide, kādu var nodrošināt vienīgi augstas kvalitātes un ilgtspējīgas modernas ēkas. Nordea savā ilggadējā pieredzē ir pārliecinājusies, ka šis uzņēmējdarbības stratēģijas aspekts ir ļoti efektīvs un ilgtermiņā sniedz gandarījumu gan darbiniekiem, gan klientiem. Man ir prieks, ka varam iesaistīties jaunā īpašnieka plānos uzturēt un attīstīt šādu standartu,” tā Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.

Vērienīgais darījums palielina kvalitatīvas naudas plūsmas aktīvu portfeli Rīgā. Ieguldījumu fonda portfelis šobrīd ir labi diversificēts, to veido 35% Tallinā, 23% Rīgā un 42% Viļņā. No segmentu viedokļa portfelis ir sadalīts 43% biroju ēku un 57% mazumtirdzniecības īpašumos.

Saņemot finansējumu, ”Baltic Horizon” vadība priecājas uzsākt ilgtermiņa sadarbību ar Nordea banku. Saistībā ar fondam piederošajiem 7 īpašumiem mēs šobrīd sadarbojamies ar 4 dažādām bankām Baltijas valstīs, kas mums nodrošina nepieciešamo diversifikāciju starp finansētājiem,” teic Tarmo Karotam, “Baltic Horizon” fonda vadītājs.

“Baltic Horizon” struktūrvienības 2016. gada 6. jūlijā uzsāka tirdzniecību Nasdaq vērtspapīru biržā. “Baltic Horizon” tirdzniecības kods ir NHCBHFFT. Darījumu izsludināja “Sorainen” no pircējas puses un juridiskais birojs “BNT” un “Newsec” no pārdevēja puses.

“Upmalas Biroji” 2013. gadā saņēma balvu “Ilgtspējīgākā ēka Latvijā”. Ēka ir saņēmusi balvu arī par “Inovatīviem un energoefektīviem “Vācijā izgatavotiem” tehniskiem risinājumiem”. Īpašumā ar vidēja termiņa un ilgtermiņa nomas līgumiem strādā SEB banka un SIA “Cabot Latvia”, un tas ir pilnībā iznomāts.

Par “Baltic Horizon”:

“Baltic Horizon” ir regulēts slēgtā tipa līguma ieguldījumu fonds, kas ir reģistrēts 2016. gada 23. maijā Igaunijā un kuru uzrauga Igaunijas Finanšu uzraudzības iestāde. “Baltic Horizon” īpašumu skaitā ir “Upmalas Biroji” un “SKY Supermarket” Latvijā, “G4S” ēka, “Coca-Cola Plaza” un “Lincoln” biroju komplekss Igaunijā, “Europa” un “Domus Pro” tirdzniecības parks Lietuvā.


Papildu informācija:

Edgars Žilde
, Nordea bankas Latvijā Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com