Nordea prezentēs ekonomikas tendences pasaulē un Latvijā: Baltijas valstu ekonomikas no “Baltijas tīģeriem” pārtop par “Baltijas bruņurupučiem” | Luminor

Rīt, 8. decembrī, plkst. 10.00 Nordea bankas vadošie ekonomisti Baltijā video konferencē prezentēs aktuālās ekonomikas tendences pasaules, Baltijas un vietējā ekonomikā. Pieteikties konferencei iespējams, reģistrējoties saitē ej.uz/Nordeaekonomikasapskats. 

  • Baltijas valstis: no “Baltijas tīģeriem” par “Baltijas bruņurupučiem”
  • Lietuva: Grūtības modernas un pārtikušas valsts izveidē 
  • Latvija: Deflācijas beigas negatīvi ietekmēs patēriņa pieaugumu, bet var atjaunot snaudošo mājokļu tirgu
  • Igaunija: Turpinās cikliska atveseļošanās

“Pēc krīzes Baltijas valstis īstenoja taupības politiku, bet tagad var lepoties, ka to valsts budžeta deficīta un parādu līmenis ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā. Baltijas valstu ekonomikās nav makroekonomiskas nelīdzsvarotības, tās ir labi pozicionētas stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei, tomēr ceļā uz izaugsmi sastopami šķēršļi - Krievijas ekonomiskās krīzes negatīvā sekundārā ietekme, satricinājumi Ķīnas finanšu tirgos un Brexit neļauj izmantot visu izaugsmes potenciālu. Ja tā turpināsies šie šķēršļi, iespējams, kavēs ilgstošu konverģenci ar Rietumvalstīm un apdraudēs Ziemeļvalstu ekonomikām līdzīgu turīgu ekonomiku izveidošanu,” skaidro Žīgimants Maurics, Nordea bankas Galvenais ekonomists Baltijas valstīs.

Tiešsaistes seminārā ar saviem secinājumiem par aktualitātēm vietējā un pasaules ekonomikā dalīsies Nordea bankas Galvenais ekonomists Baltijas valstīs Žīgimants Maurics (Žygimantas Mauricas), ekonomists Igaunijā Tonu Palms (Tõnu Palm) un ekonomikas eksperts Latvijā Gints Belēvičs.

“Latvijas mājsaimniecībās ievērojami auguši ienākumi no darba samaksas, un tām par labu nākusi arī gandrīz nulles līmenī esošā inflācija, krasi palielinot to pirktspēju. Tomēr, samazinoties darba samaksas pieauguma tempam un pieaugot inflācijai, šis necerētais uzplaukums drīz beigsies. Nevar apgalvot, ka inflācijas pieaugums vienmēr ir slikta ziņa, jo tas var arī atdzīvināt neaktīvo mājokļu tirgu,” prognozē Nordea ekonomikas eksperts Latvijā Gints Belēvičs.

Video konference notiks ceturtdien, 8. decembrī, no plkst. 10.00 līdz 11.00. Pieteikties semināram var, reģistrējoties saitē ej.uz/Nordeaekonomikasapskats 

Par dalību video konferencē:

  • Konference notiks angļu valodā;
  • Jautājumus ekspertiem varēs uzdot video konferences laikā. Lai pieteiktos atsevišķai intervijai ar kādu no bankas ekonomikas ekspertiem, aicinām rakstīt signe.lonerte@nordea.com.
  • Jaunākajā Nordea ekonomikas apskatā būs iekļautas aktuālākās ekonomikas prognozes, kā arī Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un globālās ekonomikas analīze.

Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com