Nordea un ERGO pētījums: 72% hipotekāro kredītņēmēju ir ģimenes vai pāri | LuminorStarp hipotekāro kredītu ņēmējiem Latvijā galvenokārt dominē ģimenes vai pāri, savukārt iedzīvotāji, kuri ir šķīrušies vai dzīvo vieni šo finanšu pakalpojumu izmanto ievērojami retāk, noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības ERGO un Nordea bankas veiktajā pētījumā*. Aptaujājot Latvijas kredītņēmējus arī secināts, ka nedaudz atbildīgāk pret savas ģimenes labklājību izturas sievietes, kuras biežāk izvēlas apdrošināt savu kā kredītņēmēja dzīvību.

Pētījuma dati uzrāda, ka hipotekāro kredītu kā līdzekli savu sapņu īstenošanai visbiežāk izmanto ģimenes vai pāri, kas dzīvo kopā – 72% aptaujāto kredītņēmēju. Gandrīz sešas reizes retāk, jeb 13% gadījumu, kredītņēmēji ir iedzīvotāji, kuri dzīvo vieni vai arī ir šķīrušies (14%).

„Līdz šim tirgus tendences rādīja, ka vidējam Latvijas kredītņēmēja profilam atbilst precējies, 35 gadus vecs vīrietis, tomēr šogad Nordea bankā novērojam jauno ģimeņu jeb „jaunās paaudzes” aktīvāku ienākšana nekustamo īpašumu kredītu tirgū. Tiklīdz ģimenes spēj nodrošināt stabilus ienākumus, tās apsver iespēju veidot jaunas mājsaimniecības. Raksturīgi, ka šo cilvēku domāšana ir orientēta ilgtermiņā – viņi rūpīgi izvērtē nekustamo īpašumu, tā apsaimniekošanu, komunālos rēķinus, novērtē apkārtējo vidi, praktiskās priekšrocības, piemēram, pieejamo autostāvvietu. Aktuāla kļuvusi arī jaunu pakalpojumu izvēle, tostarp kredītņēmēja dzīvības apdrošināšana. Rūpējoties par ģimenes drošību nelaimes gadījumā, pašlaik to biežāk izvēlas sievietes – 53% aptaujāto,” skaidro Nordea mājokļu kredītu pārdošanas eksperte Sandra Rasnača.

Kredītņēmēja dzīvības apdrošināšana nodrošina aizsardzību kredītņēmējiem neatmaksātā kredīta apmērā un ļauj veidot papildu uzkrājumu. Turklāt, veicot iemaksas dzīvības apdrošināšanā, ir iespēja izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļu atvieglojumus. Uzzināt vairāk.

*Pētījumu par Latvijas kredītņēmēju dzīvības apdrošināšanu ERGO un Nordea banka veica sadarbībā ar pētījumu kompāniju „GfK”. Pētījumā piedalījās 2154 respondenti vecumā no 21 – 60 gadiem.

Saistītās ziņas
Pētījums: 47% kredītņēmēju nedomā par savu tuvinieku labklājību