Nordea un Sporta Laboratorija aicina uz Finanšu fitnesa treniņiem Mežaparkā | Luminor


Gatavojoties Lattelecom Rīgas maratonam, skriešanas mīļotāji un entuziasti ik svētdienu tiek aicināti uz koptreniņiem Mežaparkā. Treniņi sākot no 15.marta notiks sadarbībā ar Nordea un Sporta Laboratoriju, pulcēs simtiem interesentu, sniegs treneru un sporta ārstu padomus, kā arī iedvesmos veselīgam dzīvesveidam un efektīvākam treniņu procesam.


Treniņa dalībnieki Mežaparkā tiks aicināti pulcēties katru svētdienu plkst. 10:00 pie ieejas Mežaparkā, netālu no ieejas Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Pirmais treniņš notiks jau svētdien, 15.martā, kā arī 22.martā, 29.martā, 5.aprīlī, 12.aprīlī, 19.aprīlī, 26.aprīlī, 3.maijā un 10.maijā. 10.maija treniņš, kā jau ierasts, būs kā nosacīts ģenerālmēģinājums maratona dienai Krastmalā. Pēdējais simboliskais sagatavošanās treniņš notiks sestdien 16.maijā, uz kuru tiks aicināti arī Lattelecom Rīgas maratona elites skrējēji.
Svētdienas treniņu sērija Mežaparkā notiks jau astoto gadu, un tā ir izveidojusies par skrējēju iecienītu tradīciju, kur ne vien sagatavoties izvēlētajai maratona distancei, bet arī sportiskā atmosfērā kopīgi gūt iedvesmu skriešanai. Šosezon treniņi pirmo reizi notiek sadarbībā ar Nordea Finanšu fitnesa programmu, tādējādi skrējēju komūnai cenšoties simboliski demonstrēt paralēles starp fizisko un finanšu fitnesu, jo abām disciplīnām nepieciešama sistemātiska pieeja ilgtermiņā. Sporta Laboratorijas sporta ārsti un treneri, savukārt, konsultēs un palīdzēs ikvienam kļūt aktīvam, apgūt tipiskākos iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumus, kā arī stiprināt muskulatūru un izvairīties no nevēlamām traumām. Savukārt Nordea Finanšu fitnesa treneri skaidros, kā novērtēt savu "finanšu muskulatūru" un uzturēt sevi labā finansiālajā formā.


"Nav noslēpums, ka regulāras fiziskās aktivitātes nodrošina labu pašsajūtu un veselību, taču saņemties sākt regulāri skriet vai apmeklēt sporta zāli spēj tikai retais. Tieši tāpat ir ar rūpēm par savu personīgo budžetu – tas prasa zināmu piespiešanos. Jāapzinās, ka nedz stabilitāti finansēs, nedz arī ideālu "presīti" nevar izveidot dažu treniņu laikā. Rezultāts sajūtams tikai ar mērķtiecīgu darbu ilgākā laika posmā. Taču tieši regulāra un neatlaidīga fiziskās un finansiālās formas uzturēšana ir tā, kas tiešā veidā ietekmē ikviena iedzīvotāja dzīves kvalitāti," stāsta Anna Fišere-Kaļķe, Nordea naudas skolas vadītāja.Treniņu norise


Sagatavošanas treniņos dalība ir bez maksas un iepriekšēja reģistrēšanās treniņu skrējieniem nav nepieciešama. Treniņus var apmeklēt kā bērni, tā pieaugušie gan ar, gan bez iepriekšējas skriešanas pieredzes.


Kā uzsver Sporta laboratorijas sporta ārste Sandra Rozenštoka, pirms mērķa noteikšanas ir svarīgi apzināties, uz ko ir spējīgs ķermenis un kādu slodzi veikt treniņā, lai gatavošanās un starts maratonā būtu patīkams ne tikai garam, bet arī ķermenim. Lai palīdzētu izvairīties no pārslodzes un sporta traumām, treniņu laikā notiks kopīga iesildīšanās un atsildīšanās, kā arī speciālisti atbildēs uz jautājumiem par slodzēm, skriešanas tempiem, traumām, kā arī citiem būtiskiem skrējēju jautājumiem. Koptreniņi vienmēr arī piedāvājuši lielisku iespēju komunicēt ar citiem skrējējiem, daloties pieredzē un padomos, kā arī veselīgi un lietderīgi pavadīt svētdienas rītu, lai novērtētu un uzlabotu savu fizisko sagatavotību.


Svētdienās notiekošo treniņu formāts – ikviens dalībnieks kopā ar treneru ieteikumiem, saņems arī Mežaparka karti ar ieteicamām skriešanas trasēm dažādā garumā – sākot ar 2,5km, 5 km vai garākām. Tādējādi katrs dalībnieks savu maršrutu var izvēlēties atbilstoši savam garastāvoklim, treniņu grafikam un laika apstākļiem.


Vairāk informācijas: www.lattelecomrigasmaratons.lv ; www.nordea.lv/finansufitnesswww.sportlab.lv