Nordea un Valsts asinsdonoru centrs aicina kļūt par donoriem | Luminor

Jau desmito gadu pēc kārtas Nordea sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina piedalīties Donoru dienās. Maijā asinis ziedot būs iespējams 9. maijā Europark stāvlaukumā K. Valdemāra ielā 62 un 16. maijā stāvlaukumā blakus Unity biznesa centra C sektora ieejai Vienības gatvē 109.

10 gadu laikā Nordea un Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās ziedoti vairāk nekā 350 litri asiņu, kas ir pietiekami, lai palīdzētu vismaz 2000 cilvēkiem. Kopumā vairāk nekā 800 darbinieki un citi interesenti ir piedalījušies ziedošanas akcijās, bet aptuveni 10% no Nordea darbiniekiem ir regulāri asinsdonori. Tikai 2% no Latvijas iedzīvotājiem asinis ziedo vismaz reizi gadā. VADC informē, ka šobrīd īpaši nepieciešamas ir A+, 0+ un 0- grupas asinis.

"Man ir liels prieks, ka Nordea darbinieki ir aktīvi asins ziedotāji. Tā ir iespēja ne tikai palīdzēt līdzcilvēkiem, bet arī pārliecināties par savu veselības stāvokli. Cerams, ka regulāro donoru skaits mūsu rindās tikai pieaugs!" tā Zigmārs Valtmanis, Personāla daļas vadītājs Latvijā.

Donoru dienas:

9. maijā VADC izbraukuma autobuss atradīsies Europark stāvlaukumā K.Valdemāra ielā 62.

16. maijā VADC izbraukuma autobuss atradīsies pie Unity biznesa centra Vienības gatvē 109, stāvlaukumā blakus biznesa centra C sektora ieejai, no pulksten 10.00 līdz 14.00.

Lai kļūtu par donoru, ir jābūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem, bet jāsver vismaz 50 kg. Svarīgi, lai būtu vesels, justos mundrs un labi atpūties, bet pirms tam lietojis veselīgu uzturu – pirms procedūras ieteicams ēst visa veida saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu, zivis, medu, kā arī uzturā lietot sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju un minerālūdeni. Vajadzētu izvairīties no ceptiem, piparotiem un trekniem ēdieniem un lietot alkoholiskus dzērienus. Nav ieteicams lietot medikamentus.

Neaizmirsti –  nododot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas apliecība, kā arī bankas konta numurs, lai varētu saņemt kompensāciju pusdienām!

Vairāk par asins ziedošanu vari uzzināt Valsts asinsdonoru centra mājaslapā šeit.


Papildu informācijai:
Signe Lonerte, Nordea bankas Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīts, tālr.: 6 700 5469, mob.: 29 116 146, signe.lonerte@nordea.com