Nordea un Valsts asinsdonoru centrs aicina piedalīties Donoru dienās | Luminor

Nākamnedēļ, 12. jūlijā, pie Rīgas Dzemdību nama, bet 19. jūlijā Unity biznesa centrā Nordea banka sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina piedalīties Donoru dienās. Ziedot asinis varēs gan bankas darbinieki, gan ikviens interesents laikā no pulksten 10.00 līdz 14.00, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un bankas konta numuru pusdienu kompensācijas saņemšanai.

Šis ir jau devītais gads kopš Nordea banka piedalās Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās. Vidēji 10% bankas darbinieku ik reizi iesaistās un ziedo asinis.

Visbiežāk ziedot asinis cilvēkus motivē vēlme palīdzēt citiem, kā arī iespēja uzlabot savu veselību, jo asins nodošana donoram var sekmēt imūnsistēmas nostiprināšanos un uzlabot morālo gandarījumu – ieguvēji ir visi. Process ir ātrs, drošs un mierīgs, neradot lielas sāpēs.


“Reizēs, kad eju nodot asinis, man ir īpaši labs garastāvoklis. Zinu, ka ārstiem var uzticēties – viņi par visu parūpēsies, bet paveiktais pozitīvi ietekmēs ne tikai grūtībās nonākušos, bet arī manu veselību,” saka Nordea Kredītu analīzes daļas vadītājs Kaspars Dreimanis, kurš asinis nodod jau 13. gadu.

Donoru dienā, 12. jūlijā, VADC izbraukuma autobuss atradīsies stāvlaukumā pie Rīgas Dzemdību nama, Alojas un Miera ielas stūrī, no pulksten 10.00 līdz 14.00. Donoru dienā, 19. jūlijā, VADC pārstāvji asins ziedotājus gaidīs Unity biznesa centrā, 3. stāva B sektorā, no pulksten 10.00 līdz 14.00.Kas jāņem vērā, dodoties nodot asinis?


Asinis var nodot, ja cilvēks ir vecumā no 18 līdz 65 gadiem un sver vismaz 50 kg, ir vesels, jūtas mundrs un labi atpūties, kā arī ir lietojis veselīgu uzturu. Dienu pirms procedūras ieteicams ēst visa veida saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu, zivis, medu, kā arī dzert sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni.


Atturēties vajadzētu no ceptiem, piparotiem, trekniem produktiem, kā arī nav ieteicams ēst olas, sēnes, kūkas, čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, dzert kakao, buljonu un jebkuru alkoholu saturošu dzērienu. Tāpat donoram nav ieteicams lietot medikamentus. Nododot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas apliecība un donora pase, kā arī bankas konta numurs, lai saņemtu kompensāciju pusdienām.


Asinsdonoriem noderīga informācija pieejama arī Valsts asinsdonoru centra mājaslapā www.donors.lv vai www.vadc.lv.


Papildu informācijai:
Edgars Žilde, Nordea bankas Komunikācijas projektu vadītājs, tālr.: 6 700 5434, mob.: 28 452 975, edgars.zilde@nordea.com