Otrajā TEDxRiga konferencē piedalīsies 23 Latvijas un ārvalstu lektori | Luminor

Otrajā TED kustības nacionālā mēroga konferencē TEDxRiga, kas 13. jūnijā notiks senākajā kinoteātrī Rīgā – Splendid Palace, uzstāsies vairāk nekā 20 izcilu Latvijas un ārvalstu runātāju. Konferences tiešraidi varēs vērot uz lielā ekrāna pie kinotēatra Splendid Palace īpašā, Nordea atbalstītā āra kafejnīcā, tedxriga.com, diena.lv mājas lapās, kā arī Lattelecom Interaktīvā TV 113.kanālā un Interneta TV.

„Šogad konferences tēma ir četri elementi. Tiek uzskatīts, ka visa eksistences pamatā ir četri elementi - Gaiss, Uguns, Ūdens un Zeme. Tie visi - kopā vai atsevišķi - pilda svarīgus uzdevumus gan dabā, gan mūsos pašos. Lai realizētu savas idejas un sasniegtu mērķus, tos liekam lietā, izvēloties sev tuvāko un spēcīgāko. Kas virza Tevi?,” par TEDxRiga 2013 ideju stāsta organizatoru pārstāvis Pāvils Jurjāns.

Lai zinātu, kurp doties, ir jāzin, kas esi un no kurienes nāc. Mūsu tradīcijās ierakstītais esamības kods kalpos kā nozīmīgs atspēriena punkts ceļā uz jaunu mērķi. Smelies spēku saknēs! Sesijā ZEME uzstāsies Vaira Vīķe Freiberga, Pauls Raudseps, Zaiga un Māris Gaiļi, Una Riekstiņa, Ernests Sabine Alexander un Dj Monsta.

Sadaļā ŪDENS uzstāsies Vita Matīsa, Tālis Juhna, Jans Villems van den Boss, Viesturs Celmiņš un Jānis Skutelis. Otrās sesijas vadmotīvs strauji un apņēmīgi kā strauts tiecas uz upi. Rāmi un neatlaidīgi upe plūst uz jūru, lai ielītu okeāna bezgalīgajos ūdeņos. Tikai kustībā ir attīstība, tikai neatlaidībā – izdošanās. Nekad neapstājies!

Sākumā ir ideja – kā būtu, ja būtu? Doma, kas palaista gaisā, atdzīvojas, elpo un aug. Tāpat kā bez gaisa nav dzīvības, bez idejas nav attīstības. Ļaujies lidojumam! Sesijā GAISS uzstāsies, Orbita, Ilze Aizsilniece, Aldis Kalniņš, Arnis Rītups, Inese Īrisa Liepiņa un Krišs Zilgalvis.

Noslēdzošā sesijā UGUNS uzstāsies Aigars Apinis, Matīs Čudars, Zane Čulkstēna, Baiba Rubesa un Mārtiņš Sirmais. Liesmas allaž tiecas augšup tāpat kā degsme, ar kuru tiek piepildīti pārdrošākie sapņi. Iekvēlinot ticību un iznīcinot šaubas, var sasniegt augstākās virsotnes. Dedz par ideju!

Konferences oficiālās valodas būs angļu un latviešu valoda. Iepazīties ar konferences norises programmu var mājas lapā www.tedxriga.com.