Par finanšu situāciju Grieķijā | Luminor

Dodoties izbraucienā uz Grieķiju, Nordea aicina klientus ņemt līdzi skaidru naudu, lai varētu veikt nepieciešamos norēķinus.

Ņemot vērā neskaidrības, kas saistītas ar Grieķijas šī brīža finanšu situāciju, un ņemot vērā, ka saistībā ar finanšu tirgus satricinājumiem pēc eiro zonas refinansēšanas pārrunu apturēšanas, Grieķijas bankas no 29. jūnija būs slēgtas vairākas dienas un uz nenoteiktu laiku. Tāpat arī ir uzlikti ierobežojumi attiecībā uz skaidras naudas izņemšanu no bankomātiem.

Vai plānojat doties uz Grieķiju tuvākajā laikā?

Jūsu kredītkartes darbosies ierastajā režīmā, taču aicinām ņemt vērā, ka situācija Grieķijā var izraisīt karšu darbības traucējumus norēķināties pie atsevišķiem tirgotājiem.


Klientiem, kas plāno doties uz Grieķiju, aicinām sekot savas valsts Ārlietu ministrijas sniegtajiem ieteikumiem.

Vai tiek plānoti naudas pārskaitījumi uz Grieķiju?

Grieķija ir nolēmusi saglabāt bankas slēgtas un ieviest kontroli naudas pārskaitījumiem uz ārvalstīm. Tagadējā situācija var novest pie tā, ka uz Grieķiju veiktie pārskaitījumi kavējas, pilnībā apstājas, tiek „iesaldēti” vai pat pazaudēti. Kamēr pastāv esošā finanšu situācija, ikviens tiek aicināts rūpīgi izvērtēt nepieciešamību veikt pārskaitījumus uz Grieķiju.

Grieķijā ir ieviests limits skaidras naudas izņemšanai bankomātos. Vai tas ietekmēs arī ārvalstu maksājumu kartes?

Nē. Skaidras naudas izņemšanas ierobežojums neattiecas uz ārvalstu banku maksājumu kartēm.


Papildu informācijai un jautājumu gadījumos aicinām zvanīt Nordea kontaktu centram pa tālruni

67 096 096 vai rakstīt info@nordea.lv