SIA „Bio-Venta” saņem Nordea finansējuma palielinājumu 2 miljonu eiro apmērā | Luminor

Nordea banka piešķīrusi finansējuma palielinājumu SIA „Bio-Venta” krājumu finansēšanai 2 miljonu eiro apmērā. Kopējais bankas piešķirtā limita apjoms sasniedz 5.5 miljonus eiro, kas galvenokārt paredzēts uzņēmuma eksporta attīstībai un efektīvai finanšu plūsmas organizēšanai uzņēmumā.

SIA „Bio Venta” ir lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss Baltijā. Uzņēmuma galvenais stratēģiskais produkts ir biodīzeļdegviela, kas tiek ražota no atjaunojamiem dabas resursiem (rapšu sēklām) un ir izmantojama fosilās dīzeļdegvielas vietā. Kā zināms, biodīzeļdegvielu ikdienā patērē transportā kā piejaukumu fosilajai dīzeļdegvielai. Obligātais 5% biodegvielas piejaukums Latvijā ir noteikts no marta līdz novembrim. Uzņēmuma eksporta īpatsvars 2015.gadā no kopējā apgrozījuma šobrīd pārsniedz jau 93%.

SIA „Bio-Venta” valdes loceklis finanšu jautājumos Egils Staris:„ Pateicoties Nordea bankas piešķirtam papildu finansējumam, SIA Bio-Venta palielināsies pieejamais naudas līdzekļu apjoms periodā, kad vietējā tirgū realizācijas apjoms (novembris – marts) ir vismazākais un ir nepieciešams nodrošināt izejvielu krājumus ražošanas procesu nodrošināšanai arī pusgadu un ilgāku periodu pēc rapša ražas novākšanas.”

„SIA „Bio-Venta” ir ilggadējas un uzticams Nordea bankas sadarbības partneris un mājas bankas klients. Tādēļ esmu jo īpaši gandarīts, ka mūsu līdzšinējā sadarbība iezīmē dažādus uzņēmuma attīstības posmus - no brīža, kad tika uzsākta „Bio-Venta” rūpnīcas būvniecība un uzstādīti ambiciozi mērķi eksporta uzsākšanai, līdz brīdim, kad uzņēmums sasniedzis nākamo savas attīstības fāzi, domājot par arvien jaunu eksporta tirgu apgūšanu. Ņemot vērā arvien pieaugošās pasaules tendences palielināt degvielas, kas ražota no atjaunojamiem energoresursiem patēriņa īpatsvara apjomu transporta sektorā*, saskatām lielu uzņēmuma eksporta izaugsmes potenciālu arī turpmāk,” Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā.

*No Tehnology Roadmap : Biofuels for transport  (SEA,2011): līdz 2050.gadam prognozēts, ka biodegvielas sasniegs 27% no kopējā transporta degvielas apjoma, un, ievērojot ilgtspējīgu ražošanu, ikgadējaisCO2 emisiju samazinājums būs apmēram 2,1 Gt.


Papildu informācijai: 
Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com