Valsts asinsdonoru centrs un Nordea aicina piedalīties Donoru dienā | Luminor

Trešdien, 2. septembrī, sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) Nordea centrālajā biroja ēkā „Nordea māja”, K.Valdemāra ielā 62, notiks Donoru diena. Ziedot asinis aicināti gan bankas darbinieki, gan ikviens interesents laikā no pulksten 12.00 līdz 16.00, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.

Šis ir jau astotais gads kopš Nordea banka piedalās Valsts asinsdonoru centra rīkotajās Donoru dienās. Līdz šim vidēji 10% bankas darbinieku ik reizi iesaistījušies un ziedojuši asinis.

Regulārs asinsdonors ir Nordea Kredītu analīzes daļas vadītājs Kaspars Dreimanis, kurš asinis nodod jau 12 gadus. Vienu līdz divas reizes gadā Nordea speciālistu ziedot asinis motivē apziņa, ka tās ir neaizvietojamas medicīnā, spējot glābt dzīvības un palīdzot atgūt veselību. Asins nodošana Kasparam sniedz ne tikai morālu gandarījumu, bet arī uzlabo veselību, tādējādi sniedzot abpusēju labumu – gan veselības grūtībās nonākušajam, gan donoram. Viņa skatījumā asins ziedošanas process ir ļoti drošs un mierīgs: „Ārsti vienmēr ir laipni un rūpīgi izmeklē donorus, tādējādi pārliecinoties, ka cilvēks ir vesels un asins nodošana nenodarīs kaitējumu.”


Kas jāņem vērā, dodoties nodot asinis?

Asinis var nodot, ja cilvēks ir vecumā no 18 līdz 65 gadiem un sver vismaz 50 kg, ir vesels, jūtas mundrs un labi atpūties, kā arī ir lietojis veselīgu uzturu. Dienu pirms procedūras ieteicams ēst visa veida saknes, augļus, biezpienu, liesu sieru, biezputras, maizi, liesu gaļu, zivis, medu, kā arī dzert sulas, kompotus, ķīseļus, tēju, kafiju, minerālūdeni. Atturēties vajadzētu no ceptiem, piparotiem, trekniem produktiem, kā arī nav ieteicams ēst olas, sēnes, kūkas, čipsus, saldējumu, riekstus, šokolādi, dzert kakao, buljonu un jebkuru alkoholu saturošu dzērienu. Tāpat donoram nav ieteicams lietot medikamentus. Nododot asinis, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments - pase vai identifikācijas apliecība un donora pase.

Asinsdonoriem noderīga informācija pieejama arī Valsts asinsdonoru centra mājas lapā www.donors.lv vai www.vadc.lv.


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Sabiedrisko attiecību vadītāja, Nordea Latvija, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com