Žīgimants Maurics (Žygimantas Mauricas) kļuvis par Nordea bankas Tirgus analīzes nodaļas vadītāju Baltijas valstīs | Luminor

2016. gada sākumā Nordea izveidojusi jaunu Tirgus analīzes nodaļu Baltijas valstīs, par kuras vadītāju kļuvis pašreizējais Nordea bankas Galvenais ekonomists Lietuvā Žīgimants Maurics (Žygimantas Mauricas). Žīgimants turpmāk būs arī atbildīgs un nodrošinās ekspertu analīzi un sniegs komentārus par makroekonomikas procesiem un norisi Baltijas valstīs un pasaulē.

„Tirgus analīzes nodaļa Baltijas valstīs izveidota ar mērķi efektīvi koordinēt ekonomikas un tirgus izpētes procesus, pilnvērtīgāk izmantojot labāko pieredzi, kas uzkrāta Baltijas valstīs un visā Nordea Grupā. Baltijas valstis līdzdarbosies Nordea Grupas Tirgus analīzes organizācijas ietvaros, kas šobrīd pastāv 19 valstīs visā pasaulē. Šādas izmaiņas nodrošinās iespēju ātrāk reaģēt uz izmaiņām tirgū, nodrošinot arī kvalitatīvāku un detalizētāku izpētes materiālu,” tā Žīgimants Maurics.

Jaunā struktūrvienība sadarbībā ar globālo Nordea Tirgus analīzes organizāciju nodrošinās izpētes procesus, rezultātus publicējot Nordea ekonomikas apskata (Nordea Economic Outlook) tīmekļa vietnē nexus.nordea.com. Tāpat arī tiks piedāvāta detalizētāka izpēte un analīze par Baltijas valstu un pasaules ekonomiku, kā arī Nordea ekonomisti visās Baltijas valstīs cieši sadarbosies, apmainoties ar labāko pieredzi un praksi, veicot izpēti un paužot komentārus par makroekonomikas procesiem vietējos tirgos – Latvijā un Igaunijā.

Kopā ar Žīgimantu komentārus medijiem, kā arī informāciju bankas klientiem turpinās nodrošināt Nordea Galvenais ekonomists Igaunijā Tonu Palms (Tõnu Palm) un Nordea ekonomikas eksperts Latvijā Gints Belēvičs.

Žīgimants Maurics sāka strādāt Nordea Galvenā ekonomista amatā 2011. gadā, galvenokārt atbildot par Lietuvas un citu Baltijas valstu makroekonomikas un finanšu tirgu analīzi. Pirms pievienošanās Nordea komandai Žīgimants bija Lietuvas Bankas Ekonomikas departamenta Finanšu stabilitātes nodaļas vadītāja vietnieks un Finanšu ekonomikas programmas MSc direktors ISM Vadības un ekonomikas universitātē.


Papildu informācijai: 

Signe Lonerte, Komunikācijas departamenta vadītāja Baltijas valstīs, tālr.: 6 700 5469, mob.:29 116 146, signe.lonerte@nordea.com