Luminor pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska

Luminor pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska

Tuvojoties gada beigām, arvien vairāk cilvēku ne tikai steidzas iegādāties Ziemassvētku dāvanas saviem tuviniekiem, bet arī papildina savu Pensiju 3. līmeni, brīvprātīgi veidojot uzkrājumus vecumdienām.

“Jau daudzus gadus varam novērot, ka vidējās klientu iemaksas decembrī ir divas vai pat trīs reizes lielākas nekā kādā citā mēnesī,” saka Luminor pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska. “Protams, vislabāk, ja par labklājību vecumdienās rūpējamies regulāri. Tomēr, pastāv vairāki iemesli, kāpēc klientu aktivitāte šajā ziņā aug tieši gada nogalē un kāpēc vērts apdomāt un sākt uzkrāt Pensiju 3. līmenī vēl šajā, 2021. gadā.”

Pēdējā iespēja – veic iemaksas šogad un atgūsti lielāku nodokļu atmaksu

Gada nogale ir piemērots laiks veikt iemaksas Pensiju 3. līmenī, jo, zinot savu gada bruto darba algu, iespējams precīzi aprēķināt veicamo iemaksu apmēru, lai jau nākamā gada sākumā par tām atgūtu iedzīvotāju ienākuma nodokli. Veicot iemaksas pensiju 3. līmenī līdz šā gada beigām, varēs atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 20% apmērā.

Iedzīvotāju ienākumu nodokli iespējams atgūt no iemaksām Pensiju 3. līmenī un dzīvības apdrošināšanā ar līdzekļu uzkrāšanu, kas nepārsniedz 10% no bruto darba samaksas šajos abos uzkrājumu produktos, bet ne vairāk kā no 4000 eiro.

Izvēlies sev piemērotāko un vairo kapitālu

Kaut arī līdzšinējais ienesīgums nevar garantēt līdzvērtīgu rezultātu nākotnē, pensiju 3. līmeņa plāni no to darbības sākuma līdz šim ir nodrošinājuši pozitīvu sniegumu, ievērojami vairojot klientu kapitālu. Pensiju 3. līmenī ir iespēja izvēlēties sev piemērotu ieguldījumu stratēģiju, ieguldot vienā vai vairākos pensiju plānos. 
Luminor piedāvā trīs pensiju plānus – Sabalansēto, Progresīvo un indeksu plānu Ilgtspējīgā nākotne. 

Plāni atšķiras ar to, cik liela daļa no to aktīviem tiek ieguldīta akcijās. Jo lielāks ir akciju īpatsvars, jo lielāks ir potenciālais ienesīgums, tomēr ir jārēķinās ar lielāku īstermiņa svārstību risku, tādēļ īstermiņa uzkrājumiem piemērotāka būs sabalansēta uzkrājumu veidošanas stratēģija. 

Savukārt, ja uzkrājuma veidošanai ir 10 vai vairāk gadu, pensiju plāni, kuru lielākā daļu aktīvu tiek ieguldīta akcijās būs piemērotāka izvēle. 

Jaunā indeksu pensiju plāna Ilgtspējīgā nākotne aktīvi līdz pat 100% tiek ieguldīti akcijās. Šīs plāns būs piemērota izvēle gados jauniem un vidēja vecuma klientiem, kuri vēlas nopelnīt vairāk, nebaidoties no būtiskām aktīvu vērtības svārstībām īstermiņā, un veidot uzkrājumus, ieguldot ilgtspējīgā uzņēmējdarbībā. 

Pilnīgā drošībā – kapitāls, kas pieder tikai Tev

Pensiju 3. līmenis ir ļoti drošs un ir pilnībā pasargāts no pensiju fonda, pārvaldītāja vai turētājbankas maksātnespējas. Pensiju kapitāls pieder tikai un vienīgi klientiem - tas glabājas šķirti no citiem klientu vai bankas līdzekļiem. 

Mantojams un brīvi pārceļams

Pensiju 3. līmeņa kapitāls ir mantojams. Turklāt līgumā var norādīt cilvēkus, kas saņems šo kapitālu vienkāršotā kārtībā, salīdzinot ar Civillikumā noteikto standarta mantošanas kārtību, kas mēdz būt gana sarežģīta un laikietilpīga.

Pensiju 3. līmeņa kapitāls ir pārceļams uz jebkuru citu Latvijā reģistrētu privāto pensiju fondu bez komisijas maksām. Tāpat, to iespējams pārcelt arī uz citu Eiropas Savienības dalībvalstī reģistrētu pensiju fondu, ievērojot normatīvo aktu prasības. Tas ir ļoti būtiski, jo klientam ir plašas iespējas izvēlēties pensiju fondu pēc saviem ieskatiem, vienlaikus nodrošinot, ka pensiju kapitāls paliek drošībā.