Arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji apsver domu pārcelties uz dzīvi piepilsētā; Luminor dati liecina, ka Rīgas apkaimē aptuveni 70 % izsniegto aizdevumu ir privātmājas iegādei vai būvniecība. Ik gadu pavasarī interese par zemes iegādi pieaug, tomēr šis process mēdz būt izaicinošs. Tāpēc 31. martā no plkst. 10.00 Luminor aicina uz bezmaksas vebināru, kurā eksperti skaidros – ar ko sākt, kam pievērst uzmanību un ar kādām darbībām un izmaksām ir jārēķinās, iegādājoties zemi privātmājas būvniecībai.

Vebinārs būs skatāms tiešraidē Luminor Latvija Facebook profilā.

Ko der zināt, pirms zemes iegādes? 

Mājas būvniecība nav tas vieglākais process, ir vairāki būtiski faktori, kas jāņem vērā pirms mājokļa būvniecības uzsākšanas. Piemēram, pirmais solis būtu nevis uzreiz ķerties pie zemes gabala meklēšanas, bet gan vērsties bankā, lai noskaidrotu pieejamo finansējuma apjomu – tas palīdzēs pēc tam meklēt jau konkrētāk zemes gabalu un raudzīties uz mājokļa būvniecības procesu. Tam seko pats zemes iegādes process – elektrība, piebraucamais ceļš, ūdens, kanalizācija un vel citi jautājumi par kuriem ir jābūt skaidrībai pirms zemes iegādes, lai vēlākos posmos kāda no šīm pozīcijām neradītu būtiskas papildus izmaksas vai nekļūtu par nopietnu šķērsli mājokļa būvniecībai. 

Lai zemes iegādes process noritētu raiti, Luminor aicina uz vebināru, kura laikā eksperti dalīsies zināšanās, kas var noderēt visiem interesentiem, kas plāno vai vēl tikai apsver zemes iegādi. Ar ko sākt, kur iegūt informāciju un kā to pārbaudīt? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem vebināra laikā atbildēs: 

“Cilvēku vēlmi dzīvot piepilsētā novērojām jau pirms pandēmijas, taču pēdējā gada laikā tā ir pieaugusi, turklāt paredzams, ka šī tendence varētu saglabāties un attīstīties arī turpmāk. Jau tagad novērojam pieprasījumu Pierīgā, kas galvenokārt ir pēc privātmāju būvniecības Mārupē, Ādažos, Babītē, Stopiņu un Ķekavas novadā. Visbiežāk tās ir ģimenes ar bērniem, kurām vidējie mājsaimniecības ienākumi ir ap 2500 eiro, bet vidējā aizdevuma summa aptuveni 160 tūkstoši eiro, savukārt būvējamā mājokļa platība vidēji ir no 130-150 kvadrātmetriem.,” darījumus raksturo Luminor mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.