Luminor atver Citi bankā tiešo korespondējošo kontu ASV dolāros | Luminor

Luminor no oktobra uzsāk ASV dolāru maksājumu izpildi caur Citi banku grupu.

Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke (Erkki Raasuke) jau agrāk ir atzīmējis, ka viens no Luminor mērķiem ir neatkarīga korespondentbanku tīkla un maksājumu infrastruktūras izveide. “Ļoti priecājos par to, ka Citi, viena no pasaules vadošajām ASV dolāru klīringa bankām, kļuvusi par Luminor partneri, sniedzot atbalstu mūsu klientiem starptautisko maksājumu izpildē,” norāda E. Rāzuke.
 
Trešā lielākā banku grupa ASV – Citi ir kļuvusi par Luminor globālo partneri vairākās jomās. Luminor tagad ar Citi ir tiešas korespondentbankas attiecības – Luminor ir atvērts nostro korespondējošais konts ASV dolāros, kā arī nostro konti citās valūtās.

Sākot ar oktobri, Luminor ir uzsākusi darījumu izpildi ASV dolāros no jaunās bankas platformas caur Citi banku grupu.

Luminor plāno pārvirzīt starptautisko maksājumu plūsmu, ko apkalpo DNB Bank ASA un Nordea Bank Abp, uz tiešajiem nostro kontiem jaunajās partnerbankās līdz 2019. gada nogalei. Klienti tiks informēti par visām maksājumu rekvizītu izmaiņām. DNB un Nordea arī turpmāk būs Luminor korespondentbankas attiecībā uz Ziemeļvalstu valūtām.

Par Luminor
Aptverot Ziemeļvalstu pieredzi un zināšanas, Luminor kā neatkarīgs Baltijas finanšu pakalpojumu sniedzējs izveidots 2017. gada rudenī, apvienojot Nordea un DNB bankas Baltijas valstīs.
Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijā ar nepilnu miljonu klientu, ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16,4% tirgus daļu noguldījumos un 20,2% tirgus daļu kreditēšanā. 2019. gada otrajā ceturksnī. Luminor kopējais pašu kapitāls sastāda 1,6 miljardus eiro, savukārt pirmā līmeņa kapitāla rādītājs (CET1) ir 18%.