Luminor gada trešajā ceturksnī turpina uzlabot savus finanšu rezultātus | Luminor

Luminor bankas starpposma pārskats par 2019. gada trešo ceturksni liecina, ka bankas finansiālā pozīcija arvien stabili uzlabojas. Vienlaikus veiksmīgi tiek īstenota pāreja no līdzšinējo mātes banku sistēmām, kas tika izmantotas līdz šim, uz vienotu Luminor platformu.

Kredītu un noguldījumu proporcija trešā ceturkšņa beigās sasniegusi 108,5%, salīdzinot ar 139,4% pirms gada. Noguldījumu portfelis trešajā ceturksnī pieaudzis par 16,7%, salīdzinot ar šo pašu ceturksni pērn. Neto peļņa šī gada trešajā ceturksnī sasniedza 16,9 miljonus eiro.

Ceturkšņa būtiskākais notikums bija Luminor akciju pārdošanas procesa pabeigšana – Blackstone pārvaldītais privātā kapitāla investīciju fondu konsorcijs iegādājās bankas akciju kontrolpaketi 60% apmērā. Darījums viena miljarda eiro apmērā ir viens no lielākajiem investīciju jomā Baltijas vēsturē.

“Luminor trešajā ceturksnī turpināja darbu pie maksājumu infrastruktūras un informācijas sistēmām, lai tās atdalītu no līdzšinējām mātes bankām. Šajā periodā esam noslēguši arī pirmo klientu datu pārnešanas posmu – Latvijā un Lietuvā ap 24% no aktīvo klientu, kuri iepriekš bija Nordea bankas klienti, datiem tika pakāpeniski pārnesti uz vienoto platformu. Tas tuvina mūs mērķim nonākt pie neatkarīgas maksājumu infrastruktūras. Šobrīd esam ļoti labā pozīcijā, lai turpinātu realizēt mūsu plānus kopā ar Blackstone, kas ir lieliski piemērots partneris šajā sarežģītajā pārmaiņu procesā," saka Erki Rāzuke, Luminor valdes priekšsēdētājs. 

 “Luminor ir izdevies veiksmīgi audzēt savu noguldījumu portfeli Latvijā, esam kļuvuši aktīvāki arī kreditēšanas tirgū un jau šobrīd esam starp vadošajiem kreditētājiem Latvijā. Arī nākamajā gadā plānojam aktīvi turpināt kreditēšanu. Luminor Latvijā trešajā ceturksnī ir palielinājies arī kopējais noguldījumu apjoms, sasniedzot 2,75 miljardus eiro, visvairāk pieauguši mājsaimniecību noguldījumi – par 5%, kā arī biznesa klientu noguldījumi – par 9%. Kopumā Luminor kredītportfelis Latvijā ir 3,18 miljardi eiro, no tiem 52% tieši mājsaimniecībām izsniegtais finansējums,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Luminor neauditētais pārskats par 2019. gada 3. ceturkšņa rezultātiem pieejams šeit.

Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar nepilnu miljonu klientu un ap 2500 darbiniekiem, kā arī 16,8% tirgus daļu noguldījumos un 19,5% tirgus daļu kreditēšanā 2019. gada trešā ceturkšņa beigās. Luminor pašu kapitāls sastāda 1,6 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 18,7%. Luminor mērķis ir kļūt par primāro izvēli saviem klientiem, nodrošinot vislabāko finanšu vidi.