Investīciju platformas Luminor Investor Baltijas valstu investori šī gada pirmajā ceturksnī veikuši gandrīz divas reizes vairāk darījumu, investējot teju pusotru reizi vairāk nekā līdzvērtīgā periodā pērn, platformas apgrozījumam sasniedzot 218 miljonus eiro.

Gada pirmajā ceturksnī platformas lietotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas visbiežāk pirka Tesla, GameStop Corp. un Fuelcell Energy akcijas, kopā veicot vairāk nekā 22 000 darījumus. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, arī šogad populārākās akcijas turpina būt ASV elektroautomobiļu ražotāja Tesla akcijas, kuru darījumu kopsumma sasniegusi vairāk nekā septiņus miljonus eiro, bet 2020. gadā kopumā Luminor klienti Tesla akcijās investēja 21 miljonu eiro. 

Populārāko akciju trijniekam šogad pievienojies arī ASV videospēļu un izklaides produktu tirgotājs GameStop Corp. un ASV enerģijas uzņēmums Fuelcell Energy, kurās platformas lietotāji investēja attiecīgi gandrīz 4,4 miljonus eiro un 3,8 miljonus eiro. Biežāk pirkto akciju vidū šī gada pirmajos trīs mēnešos atrodamas arī uzņēmumu Nokia Oyj, Apple Inc. un Nio Inc. akcijas. 

“Platformas pirmā ceturkšņa dati rāda, ka interese par investīcijām Baltijas valstīs turpina strauji pieaugt, sasniedzot 218 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 43 % vairāk nekā pērn tādā pašā laika posmā. No 2020. gada līderiem savas pozīcijas saglabājušas ir Tesla akcijas, savukārt uzņēmumu Berkshire Hathaway Inc.B un Apple akcijas, kas iepriekšējā gadā tirdzniecības apjomu ziņā ieņēma otro un trešo vietu, starp top trīs izvēlēm vairs nav atrodamas. Fakts, ka pretrunīgās GameStop akcijas nav palikušas bez uzmanības norāda, ka  arī Baltijas investori cieši seko globālajām finanšu tirgus tendencēm un noteiktos tirgus apstākļos ir gatavi investēt arī spekulatīva riska aktīvos,” stāsta Luminor bankas Uzkrājumu un ieguldījumu produktu attīstības vadītājs Jānis Bebris.

2020. gadā platformas Luminor Investor apgrozījums bija 626 miljoni eiro, un tas ir par 38 % vairāk nekā kopējais apgrozījums visu trīs Baltijas valstu biržās kopumā, kas pērn bija 453 miljoni eiro.  

“Baltijas valstu mājsaimniecības investē piecas reizes mazāk nekā Eiropā vidēji, taču gan 2020. gadā, gan šī gada pirmajā ceturksnī Luminor Investor klientu investīciju apjomi bijuši nepieredzēti augsti. Galvenokārt tas noticis pateicoties platformas funkcionalitātes uzlabojumiem, kas ietvēra pērn ieviesto klientu automātisko identificēšanas un kontu atvēršanas funkcionalitāti, kā arī naudas pārskaitījumu risinājumus, kā rezultātā platforma ir viegli lietojama gan pieredzējušiem, gan jauniem investoriem,”  piebilst Jānis Bebris.