Luminor izveido progresīvo pensiju plānu uzņēmīgiem cilvēkiem | Luminor
Armands Ločmelis

Armands Ločmelis

Luminor izveidots jauns Progresīvais ieguldījumu plāns, kas klientiem ļaus izvietot līdz pat 75% sava pensiju 2. līmeņa kapitāla uzņēmumu akcijās. Jaunā plāna mērķauditorija varētu būt aptuveni 190 tūkstoši klientu, kuriem 2. līmenī ir uzkrāti vismaz trīs tūkstoši eiro un kuriem ir vairāk nekā 20 gadu līdz pensionēšanās vecumam.

“Luminor Progresīvais ieguldījumu plāns ir radīts uzņēmīgiem cilvēkiem, kuriem ir pieņemamas būtiskas kapitāla svārstības, kas 20 un vairāk gadu periodā var vairākkārt atmaksāties,” stāsta Luminor Asset Management IPAS valdes priekšsēdētājs Armands Ločmelis. “Izvēloties šo plānu, klientiem jārēķinās ar palielinātu svārstīgumu, bet līdzi tam nāk arī potenciāli augstāks ienesīgums, ko sniedz lielāka ieguldījumu daļa akcijās.”

“Līdz šim mūsu piedāvātos pensiju produktus ir izvēlējušies cilvēki ar augstiem ienākumiem. Luminor klientiem ir augstākais vidējais pensiju 2. līmeņa kapitāls visu Latvijas banku klientu vidū – tie ir 3,5 tūkstoši eiro vidēji klientam salīdzinājumā ar nozares vidējo rādītāju 2,6 tūkstoši eiro. Turklāt vidējais kapitāls mūsu klientiem ir daudz lielāks pensiju 2. līmeņa plānos ar lielākiem ieguldījumiem uzņēmumu akcijās.”

Jau iepriekš vēstīts, ka šogad, stājoties spēkā normatīvo aktu grozījumiem, kļuva iespējams papildināt pensiju 2. līmeņa piedāvājuma klāstu ar jaunu produktu – ieguldījumu plānu, kas ļauj izvietot līdz pat 75% no tā līdzekļiem uzņēmumu akcijās. “Neraugoties uz sabiedrības novecošanās tendencēm, vismaz 780 tūkstošiem Latvijas pensiju 2. līmeņa klientu līdz pensionēšanās vecumam ir 20 gadi vai vairāk. Viņiem līdzšinējo piedāvājumu vietā piemērotāks varētu būt investīciju risinājums ar augstāku risku,” stāsta Armands Ločmelis.

Lai nodrošinātu konkurētspējīgu produktu klāstu, Luminor arī turpmāk piedāvās klientiem visas pensiju kapitāla ieguldījumu stratēģijas, ne tikai jau labi zināmās konservatīvo (ieguldījumus veic tikai obligācijās un līdzīgos finanšu instrumentos), sabalansēto un aktīvo (akciju daļa, attiecīgi, līdz 25% un 50%); bet arī jauno progresīvo plānu (ieguldījumi akcijās līdz 75% no visiem ieguldījumiem).

Pieteikties Luminor Progresīvajam ieguldījumu plānam var, klikšķinot uz saites www.latvija.lv un autorizējoties ar Luminor internetbankas piekļuvi portālā www.latvija.lv.

Pārvaldītājs: Luminor Asset Management IPAS, Skanstes ielā 12 Rīga; turētājabanka: Luminor Bank AS. Ar plāna prospektu un citiem dokumentiem var iepazīties Luminor mājas lapā.

Mediju kontaktiem: Lita Juberte-Krūmiņa

Pārvaldi savas finanses ērti un vienkārši!