Luminor otrā ceturkšņa finanšu rezultāti parāda veiksmīgu transformācijas procesu | Luminor

Luminor auditētais otrā ceturkšņa starpposma pārskats parāda, ka bankas transformācijas process tiek realizēts veiksmīgi. Ir uzlaboti finanšu rezultāti, pieauguši klientu noguldījumi un paplašināta investoru bāze.

Šī gada otrajā ceturksnī Luminor finansējuma pozīcija turpināja uzlaboties. Aizdevumu un noguldījumu attiecība uzlabojās līdz 117,1%, salīdzinot ar 142,7% pirms gada. Par vairāk nekā vienu miljardu eiro pieauguši klientu noguldījumi, attiecībā pret šo pašu periodu pērn. Uzlabojusies arī ienākumus nenesošo aizdevumu attiecība – līdz 4,3% no pērn esošajiem 6,1%. Ņemot vērā transformācijas procesā ieguldītos resursus, šī gada 2. ceturkšņa neto peļņa tika plānota mazāka, nekā attiecīgajā periodā pērn, un ir 6,7 miljoni eiro.
 
Luminor ir paplašinājis arī savu investoru bāzi, jūnijā emitējot otrās publiskās augstākā ranga nenodrošinātās obligācijas 300 miljonu eiro apmērā. Obligāciju emisija piesaistīja 75 investorus no visas Eiropas, no kuriem lielākā daļa jeb vairāk nekā 80% bija ārpus Baltijas reģiona, radot pieprasījumu par vairāk nekā 600 miljoniem eiro. Lielā investoru interese pierāda, ka Luminor finansiālais profils ir spēcīgs un ka mūsu kredītiestāde visā plašajā Eiropas investoru vidē tiek uzskatīta par stabilu un ātri attīstošu investīciju objektu.
 
“2019. gada otrajā ceturksnī Luminor gandrīz pilnībā ieviesa jauno darbības modeli. Vienkāršojot struktūru un lēmumu pieņemšanas procesu, konsolidējot IT un nostiprinot mūsu iekšējās kontroles procesus, esam kļuvuši par efektīvāku organizāciju. Mūsu rezultāti parāda, ka Luminor transformācija notiek saskaņā ar plānu,” uzsver Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke.
 
“Jāatzīmē, ka Latvijā šī gada otrajā ceturksnī auguši klientu noguldījumi, īpaši mājsaimniecību - par 9,2%, kā arī nefinanšu uzņēmumu noguldījumi. Luminor šogad orientējas uz transformācijas procesu, lai nodrošinātu pāreju uz arvien labākas klientu pieredzes veidošanu. Gada otrajā ceturksnī Latvijā esam veiksmīgi uzsākuši pakāpenisku klientu datu migrāciju uz vienoto Luminor platformu un pirmie klienti tika veiksmīgi pārnesti uz vienotajām sistēmām,” stāsta Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Luminor auditētais 2019. gada 2. ceturkšņa starpposma pārskats pieejams šeit.