Luminor paaugstina bezkontakta karšu maksājumu limitu līdz 50 eiro | Luminor

Ar 26. martu, Luminor paaugstina bezkontakta maksājumu limitu kartēm līdz 50 eiro. Šāds nozares lēmums pieņemts, reaģējot uz ārkārtas situāciju valstī, un redzot, ka šobrīd iedzīvotāji biežāk norēķinās ar maksājumu kartēm. Limita paaugstināšana vēl vairāk samazinās nepieciešamību saskarties ar vienu no biežāk lietotajām virsmām tirdzniecības vietās – maksājumu karšu pieņemšanas termināla PIN ievades ierīci. 50 eiro limits būs spēkā līdz valdības izsludinātā ārkārtas stāvokļa beigām.

Šajā laikā cilvēki cenšas veikalus apmeklēt iespējami retāk, līdz ar to viena pirkuma grozs pieaug. Lai arī lielākus pirkumus varētu apmaksāt ar bezkontakta karti, Luminor un citas bankas Latvijā ir paaugstinājušas viena maksājuma limitu līdz 50 eiro. Ja ar bezkontakta karti tiks veikts maksājums par lielāku summu, tad drošības apsvērumu dēļ būs joprojām jāievada PIN kods.
 
Cenšoties ierobežot koronavīrusa COVID‑19 izplatību, būtiskākais ir samazināt gan cilvēku savstarpējo kontaktu, gan saskarsmi ar dažādām virsmām publiskās vietās. Tāpēc aicinām iepērkoties mazāk izmantot skaidru naudu un izmantot vairāk bezkontakta maksājumu kartes, kas ļauj izvairīties no saskarsmes ar maksājumu termināli.
 
Finanšu nozares prognozes liecina, ka bezkontakta norēķinu īpatsvars šajā laikā palielināsies par 10 procentpunktiem. To veicina arī fakts, ka no šī gada janvāra visiem maksājumu karšu termināliem Eiropas Savienībā ir jābūt ar bezkontakta tehnoloģijas funkciju.
 
Nozares dati liecina, ka krāpniecisko gadījumu īpatsvars ar bezkontakta karšu norēķiniem līdz šim bijis ļoti zems, un atgādina, ka, piemēram, sabiedriskajā transportā vai uz ielas, krāpniekam paejot garām, nav iespējams piesavināties naudu no bezkontakta kartes. Norēķini iespējami, tikai izmantojot finanšu iestādes uzturētu maksājumu termināli.
 
Līdzīgs lēmums par limita paaugstināšanu sākot no pirmdienas pieņemts Igaunijā un no 25. marta – Lietuvā. Lielbritānijā limits tiek paaugstināts no šī gada 1. aprīļa. Finanšu nozares asociācija aicina arī tās organizācijas, kas bez minētajām bankām, nodrošina Latvijas tirgotājiem karšu pieņemšanu, sekot bankām.