Kopš iebrukuma Ukrainā Luminor bankā saņemti teju 2000 pieteikumi par kontu atvēršanu no ukraiņiem, kuri raduši patvērumu Baltijas valstīs. Atbalstot Ukrainas iedzīvotājus, banka piedāvā arī darbu ukraiņu bēgļiem.

Lai atbalstītu patvēruma meklētājus no Ukrainas, Luminor ir izstrādājusi vienotu un atvieglotu konta atvēršanas procedūru, un klientam bankas filiāle ir jāapmeklē tikai vienreiz. Tāpat šim klientu lokam ir īpaši pielāgots ikdienas pakalpojumu piedāvājums, nodrošinot bezmaksas dokumentu izskatīšanu, konta atvēršanu un apkalpošanu, kodu kalkulatora izmantošanu, kā arī trīs mēnešus netiek iekasēta komisija par Luminor maksājumu kartes izmantošanu. Lai kļūtu par bankas klientu, Ukrainas pilsonim ir mājaslapā, kur informācija pieejama arī ukraiņu valodā, jāaizpilda pieteikuma anketa, un banka telefoniski saskaņos ierašanās laiku filiālē.
 
Lai saziņu par bankas pakalpojumiem ar bēgļiem no Ukrainas padarītu vēl saprotamāku un atbalstošāku, klientu apkalpošanas jomā Latvijā darbu sāks divi konsultanti no Ukrainas. Viņas Luminor klientu apkalpošanas centrā “Tērbata” palīdzēs Ukrainas iedzīvotājiem operatīvi atvērt kontu bankā un saņemt citus pakalpojumus ukraiņu valodā.
 
“Mums patiesi rūp Ukrainā notiekošais, tāpēc priecāsimies sniegt savu atbalstu tās iedzīvotājiem. Papildu finansiālajam nodrošinājumam un darbinieku brīvprātīgai iesaistei, lai palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem, mēs esam izstrādājuši atvieglotu kārtību bankas pakalpojumu saņemšanai, lai Ukrainas pilsoņi šeit varētu saņemt visus nepieciešamos finanšu pakalpojumus.  Tāpat Luminor kolektīvs ar prieku savai komandai aicina pievienoties ukraiņu bēgļus, kas vēlas strādāt finanšu sektorā. Esam arī aizvadījuši informatīvu pasākumu ukraiņiem, lai iepazīstinātu ar mūsu banku un darba iespējām pie mums,” saka Kristīne Dērica, Luminor klientu apkalpošanas vadītāja.
 
Informācija par konta atvēršanu Ukrainas pilsoņiem pieejama Luminor mājaslapā latviešu, ukraiņu, angļu un krievu valodās.