Luminor šī gada pirmo ceturksni noslēdz ar stabiliem finanšu rezultātiem | Luminor

Luminor Bank AS arī transformācijas procesā spējusi saglabāt stabilus finanšu rezultātus, liecina šodien publicētais 2019. gada pirmā ceturkšņa starpposma pārskats.

Tā kā juridiskā apvienošanās tika pabeigta šā gada sākumā, šī ir pirmā reize, kad Luminor publicē tās ceturkšņa starpposma pārskatu kā apvienota Baltijas reģiona banka.
 
Luminor tīrā peļņa 2019. gada pirmajā ceturksnī sasniegusi 26,4 miljonus eiro. Labie rezultāti panākti, neskatoties uz joprojām notiekošo transformācijas procesu, kā arī iepriekš neplānotiem izdevumiem 17 miljonu eiro apmērā – pērn ieguldītas būtiskas papildu investīcijas uzņēmuma attīstībā, it īpaši IT jomā.
 
Par vairāk nekā vienu miljardu eiro pieaudzis kopējais noguldījumu apjoms, salīdzinot ar šo pašu periodu 2018. gadā. Līdz ar to aizdevumu un noguldījumu attiecība šajā ceturksnī ir sasniegusi 120,1%.
 
“Baltijas valstu ekonomiskais fons ir bijis labvēlīgs, esam pilnībā izmantojuši tā piedāvātās iespējas. Mūsu mērķis ir būt Baltijā labākajam finanšu partnerim klientiem – gan privātpersonām, gan uzņēmējiem. Finanšu rezultāti apliecina, ka šobrīd bankas transformācijas process notiek pareizā virzienā,” uzsver Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke.
 
Luminor ir Igaunijā reģistrēta kredītiestāde ar filiālēm Lietuvā un Latvijā.
 
Neauditētais Luminor 2019. gada 1.ceturkšņa ziņojums atrodams šeit.

Par Luminor: Luminor ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas tirgū ar 1 miljonu klientu, kā arī 17% tirgus daļu noguldījumos un aptuveni 21% – kreditēšanā. Luminor pašu kapitāls ir 1,8 miljardi EUR un pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājs (CET1) ir 20%. Luminor vīzija ir kļūt par vislabāko finanšu ekosistēmu saviem klientiem.