Luminor Bank AS ir publicējusi starpposma pārskatu par 2021. gada trešo ceturksni. Tā laikā banka palielinājusi savus biznesa apjomus un neto peļņu, salīdzinot ar līdzvērtīgu periodu pērn.

Šī gada trešajā ceturksnī Luminor izsniegto mājokļu kredītu apjomi pieauga divas reizes, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, tāpat ceturkšņa laikā pieaudzis arī uzņēmumiem piešķirtā finansējuma apmērs. Luminor banka turpināja ieņemt svarīgu lomu Baltijas kapitāla tirgus attīstībā, organizējot obligāciju izvietošanu diviem emitentiem, kuriem tā bija debija kapitāla tirgū. Turklāt, lai spertu nākamo soli uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības virzienā, Luminor bija pirmā finanšu iestāde Baltijā, kas pievienojās Finanšu nozares partnerībai oglekļa dioksīda emisiju uzskaitei (PCAF).

Bankas neto peļņa trešajā ceturksnī sasniedza 26,7 miljonus eiro, salīdzinot ar 22,3 miljoniem eiro attiecīgajā periodā pērn. Peļņas pieaugumu galvenokārt veicināja uzkrājumu samazinājums ienākumus nenesošiem kredītiem, kā rezultātā pašu kapitāla atdeve palielinājās līdz 6,2 % (2020. gada 3.ceturksnī 5,4 %). Savukārt Luminor 1. līmeņa pašu kapitāla rādītājs (CET1) ir 22,3 %, salīdzinot ar iekšējo kopējā pašu kapitāla mērķi 17 % apmērā. Bankas gūtā peļņa šī ceturkšņa laikā netika sadalīta.

“Latvijā Luminor privātpersonām izsniegto kredītu apmērs trīs ceturkšņos ir pieaudzis līdz 1,5 miljardiem eiro. Mājokļu kreditēšanā saglabājas augsta iedzīvotāju interese, piedāvājums īpašumiem ir ierobežots, cenas aug, valda sīva konkurence starp bankām. Joprojām aug arī Luminor klientu noguldījumu apmēri Latvijā, tomēr arvien vairāk klienti uzkrātos līdzekļus izvēlas ieguldīt 3. pensiju līmenī,” informē Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā. “Neskatoties uz pandēmijas izaicinājumiem, banka saglabā augstus klientu apkalpošanas standartus, turpina uzlabot finanšu rādītājus, un lielu uzmanību pievērš klientu atbalstam, lai kopā veiksmīgi pārvarētu pandēmiju. Gan privātpersonām, gan uzņēmējiem nodrošinām izdevīgu un pieejamu finansējumu, kas ir īpaši svarīgi valsts ekonomiskās attīstības veicināšanai. Esam gandarīti, ka uzņēmēji ir veiksmīgi pielāgojušies pandēmijas apstākļiem un 52% mazo un vidējo uzņēmēju šo gadu vērtē kā veiksmīgāku salīdzinoši ar 2020. gadu, un trešdaļa plāno biznesa attīstību nākamgad.”

“Neskatoties uz esošo Covid-19 pandēmijas uzliesmojumu, trešajā ceturksnī Baltijas valstu ekonomika turpināja attīstīties. Mēs rūpīgi sekojam pandēmijas un ierobežojumu ietekmei uz mūsu darbiniekiem un klientiem Baltijas valstīs,” pauž Luminor bankas valdes priekšsēdētājs Peters Boseks. “Esmu gandarīts par progresu bankas stratēģijas īstenošanā, ko apliecina trešā ceturkšņa rezultāti un kuru sasniegšanu veicinājusi bankas darbinieku mērķtiecīga darbība. Lai gan vēl ir daudz darāmā, es vēlos īpaši akcentēt mājokļu kreditēšanas un biznesa aizdevumu apjoma pieaugumu saskaņā ar mūsu rika apetīti, kā arī mūsu lomu Baltijas kapitāla tirgus attīstībā.”

Luminor 2021. gada 3. ceturkšņa pārskats angļu valodā ir pieejams šeit.

Luminor ir vadošā neatkarīgā banka Baltijas valstīs un trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs reģionā. Mēs nodrošinām finanšu pakalpojumus privātpersonām, ģimenēm un uzņēmumiem. Tāpat kā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas tirgi, mēs esam jauni, dinamiski un vērsti uz nākotni.