Luminor: uzņēmējiem finansējums kļūst arvien pieejamāks | Luminor
Krišjānis Znotiņš

Krišjānis Znotiņš

Šī gada augustā Luminor, sadarbojoties Attīstības finanšu institūciju ALTUM, uzsāka sadarbību, lai mazajiem un vidējiem Latvijas uzņēmējiem piedāvātu aizdevumu bez ķīlas. Interese par šo pakalpojumu pieaug – nepilnu divu mēnešu laikā izsniegto aizdevumu apjoms sasniedz gandrīz pus miljonu eiro ar vidējo aizdevumu summu 50 000 eiro. Šobrīd visaktīvāk aptvertas ir datorprogrammēšanas, būvniecības un tirdzniecības jomas.

“Redzam, ka klienti domā par sava biznesa izaugsmi un attīstību, un aktīvi interesējas par iespēju iegūt finansēju vienkāršotā veidā bez papildus apgrūtinājumiem un šajā gadījumā, nepiesaistot papildus ķīlu. Tas liecina gan par kopējo ekonomisko stabilitāti, gan pozitīvu temperatūru kopējā uzņēmjdarbības vidē,” skaidro Krišjānis Znotiņš, Luminor biznesa klientu apkalpošanas vadītājs. “Tuvāko gadu laikā plānojam saviem klientiem piešķirt papildus finansējumu bez ķīlas 7,5 miljonu apmērā, tādējādi sniedzot papildus atbalstu vismaz 150 uzņēmumiem.”

“Latvijā mēs strādājam vairāk nekā 10 gadus un mūsu uzņēmums ir pazīstams ar zīmolu “Virsotne”, kas ikdienā nodarbojas gan ar tūrismu – tūrisma pārgājieniem, ceļojumiem un ekspedīcijām -, gan arī pārstāv zīmolu divos mazumtirdzniecības veikalos. Ņemot vērā, ka mūsu uzņēmums ik gadu strādā stabili un turpina savu attīstību, šī joma palīdzēju izvērst arī jaunus projektus,” saka Irīna Odziņa, SIA “RA Serviss” Valdes locekle. “Pieņemot jauns izaicinājumus, plānojam atvērt vienu no lielākajām Latvijā kāpšanas zālēm, lai popularizētu kāpšanas sportu jeb bolderinga kultūru Latvijā. Lai realizētu šo projektu, mums ļoti vērtīgs bija atbalsts, ko piedāvāja Luminor sadarbība ar jauno ALTUM sadarbības programmu uzņēmējiem. Piesaistot kredītlīniju un papildus līdzekļus, mēs varam varējām realizēt šo projektu nepiesaistot papildus nodrošinājumu.”

Aicinām skatīties klienta stāstu video:

Par pieteikšanos programmai

Aizdevums bez ķīlas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem sadarbībā ar Altum jeb Portfeļgarantiju programma ir jauns valsts atbalsta finanšu instruments, kas paredzēts maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuriem nepieciešams finansējums līdz 75 tūkstošiem eiro savu biznesa mērķu sasniegšanai.

Aizdevums paredzēts tiem uzņēmējiem, kuri ir finansiāli stabili, taču tiem trūkst pietiekama nodrošinājuma vai pastāv specifiski faktori, kas ierobežo finansējuma saņemšanu – piemēram, jāiegādājas specifiska iekārta, ko banka nevar izmantot kā nodrošinājumu.

Finanšu institūcija ALTUM izraudzījās Luminor atklātā atlasē kā vienu no trīs finanšu pakalpojumu sniedzējiem, kas īstenos jauno atbalstu uzņēmējiem.

Vairāk: Aizdevums bez ķīlas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem

Pārvaldiet savas finanses ar īpašām priekšrocībām!