Par Luminor risku vadītāju kļūst Georgs Kaltenbrunners | Luminor
Georg Kaltenbrunner

Georg Kaltenbrunner

10. oktobrī Luminor padome ievēlēja Georgu Kaltenbrunneru (Georg Kaltenbrunner) par bankas valdes locekli un risku vadītāju. Georgs Kaltenbrunners amata pienākumus sāks pildīt 1. novembrī, pārņemot tos no sava priekšgājēja Hannu Saksalas (Hannu Saksala), kurš atgriezīsies uz dzīvi Somijā.

“Luminor šobrīd atrodas tādā pārmaiņu posmā, kad mums jāpievēršas gan veiksmīgai īstenojamo pārmaiņu ieviešanai, gan arī ilgtermiņa attīstībai. Georga iepriekšējā pieredze būs vērtīgs ieguvums bankas vadībai, un priecājos sveikt viņu mūsu komandā,” saka Luminor valdes priekšsēdētājs Erki Rāzuke. Viņš arī izsaka pateicību Hannu Saksalam par risku vadības jomas pārvaldīšanu kopš Luminor dibināšanas.
 
“Luminor ir pietiekoši liela organizācija, lai spētu radīt reālas pārmaiņas, tomēr vienlaikus arī pietiekoši maza, lai varētu ātri reaģēt un pieņemt izmaiņas. Luminor ir vienīgā lielā neatkarīgā banka Baltijā un līdz ar to, ir nozīmīga Eiropas reģiona finanšu sistēmai,” pievienojoties Luminor komandai uzsvēra Georgs Kaltenbrunners. Viņš norādīja, ka ar prieku pievienojas Luminor, jo tas nozīmē unikālu izdevību veidot nākotnes banku un vadīt tās darbību Baltijā.
 
Georgam Kaltenbrunneram ir teju divdesmit gadus ilga pieredze banku sektorā, galvenokārt banku vadības un operacionālās vadības, kā arī riska pārvaldības jomās.  Iepriekš viņš strādājis par Nordea darbības risku vadītāju, un viņa pašreizējais amats ir izpilddirektors Nordea grupas finanšu un vērtspapīru pārvaldē. Tur viņš uzraudzīja stratēģiju, plānošanu un pārveidi, kā arī par galvenajiem stratēģiskajiem projektiem un operacionālo vadību. Viņš ir arī Nordea funds valdes loceklis, kas ir lielākais fondu pārvaldības uzņēmums Ziemeļvalstīs un pārvalda 100 miljardu eiro aktīvu. Georgs ir ieguvis Londonas Biznesa skolā doktora grādu finansēs un Londonas Ekonomikas skolā maģistra grādu grāmatvedībā un finansēs.
 
Padome par bankas valdes locekļiem ievēlēja arī Marilinu Pikaro (Marilin Pikaro) un Indreku Heinlū (Indrek Heinloo).  Marilina Pikaro šobrīd ir Luminor darbības atbilstības jomas vadītāja, savukārt Indreks Heinlū ir Luminor Programme Office vadītājs, kurš atbild par jaunās bankas programmu izstrādi. Abi tika ievēlēti par valdes locekļiem, ņemot vērā viņu pārstāvētās jomas nozīmīgumu bankas stratēģiskajā attīstībā, kam jāatspoguļojas arī Luminor vadībā.