Sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursa “Tam labam būs augt” finālā, kas norisinājās 1. oktobrī, uzvarēja un katrs naudas balvu 2000 eiro apmērā biznesa izaugsmei ieguva sociālais uzņēmums “Barboleta” no Jelgavas un "Intelekta attīstības centrs”.

Konkursu organizēja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar Luminor banku. Pasākuma norisi atbalstīja arī Attīstības finanšu institūcija "Altum". Vienu no galvenajiem uzvarētājiem noteica konkursa žūrija, otru – tiešraides skatītāju balsojums. Pasākuma tiešraide bija skatāma portālā "Delfi".

"Intelekta attīstības centrs" tika atzīts par konkursa uzvarētāju žūrijas vērtējumā. Tas ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas padara neirotreniņu apmācības pieejamas visiem, kurus interesē savu spēju attīstība. Savukārt sociālais uzņēmums "Barboleta", kas uzvarēja tiešraides skatītāju balsojumā, risina trauksmes un stresa jautājumus – pēdējo divu gadu laikā ar šīm sajūtām bieži saskaroties kā pieaugušie, tā bērni un jaunieši. Lai palīdzētu šīs sajūtas salīdzinoši ātrā un vieglā veidā izprast un mazināt, sociālais uzņēmums radījis īpašu metodisko materiālu – spēli "Kas ar mani notiek?". 

Konkursa noslēgumā tika piešķirtas arī vairākas simpātiju balvas. Luminor bankas simpātiju balvu – meistarklasi uzņēmuma mārketinga attīstīšanai – ieguva “B&B Buildings”.  

“Luminor ir patiesi priecīga atbalstīt sociālās uzņēmējdarbības attīstību un uzņēmīgos cilvēkus, kas savā darbībā spēj radīt pozitīvu ietekmi, sniegt lielāku pienesumu sabiedrībai un apkārtējai videi nekā to prasa tradicionālas uzņēmējdarbības principi. Strauji manīgajā vidē, redzam, ka sabiedrībā pieaug izpratne par nevienlīdzības mazināšanu, atbildīgu rīcību pret apkārtējo vidi un labklājības veicināšanu. Ticam, ka sociālās uzņēmējdarbības veicināšana spēs sniegt vērtīgu ieguldījumu Latvijas sabiedrībā, tādēļ priecājamies, ka varējām atbalstīt jaunos uzņēmējus ceļā uz iekļaujošāku un labāku nākotni,” saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Konkursa “Tam labam būs augt” finālā savas sociālās uzņēmējdarbības idejas prezentēja 10 esošie un topošie sociālie uzņēmēji no dažādām Latvijas vietām. Par savu darbu un iecerēm stāstīja arī paliatīvās un hospisa aprūpes pakalpojumu sniedzējs “Hospiss Māja”, projekts dzīvnieku adoptēšanai Pukainis.lv, emocionālās inteliģences centrs “CENTRS SEVII” no Mārupes, atbalsta pakalpojumi ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām – “CareLat”, darba integrācijas uzņēmums “Iģenes pērle” no Talsu novada, projekts atbalstam cilvēkiem ar autiskā spektra traucējumiem “dar - IT”, moduļu māja ar universālā dizaina elementiem “B&B Buildings” un “Kustības brīvība” – specializētas aktīvās  atpūtas nomas punkts Ogrē.