Notiks vebinārs par mājokļu pieejamību Baltijas valstīs, to cenām un iedzīvotāju pieredzi, iegādājoties savu mājokli.

Gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pandēmijas ietekmē nolēmuši iegādāties nekustamo īpašumu. 17 % domā par sava dzīvokļa vai mājas iegādi, bet 11 % nolēmuši iegādāties zemi mājas celtniecībai, secināts Luminor bankas aptaujā*.

“Attālinātas darba iespējas un iedzīvotāju uzkrājumi, kas veidojušies pagājušajā gadā iedzīvotāju piesardzības un ierobežoto ceļošanas iespēju dēļ, ir rosinājuši iedzīvotāju vēlmi iegādāties savu īpašumu. Par to liecina gan bankas veiktā iedzīvotāju aptauja, gan tendences nekustamo īpašumu tirgū. Arī Luminor bankas šā gada pirmajā pusgadā izsniegto hipotekāro kredītu apjoms pieaudzis par 15 %, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. Iedzīvotāju arvien lielāka interese par sava īpašuma iegādi rada spiedienu uz mājokļu pieejamību un cenām, turklāt interese par mājokļa vai zemes iegādi aug visā Baltijā,” stāsta Kaspars Lukačovs, Luminor bankas mājokļu kreditēšanas vadītājs Baltijā.

Vislielākā interese par mājokļa iegādi ir Rīgas un Zemgales iedzīvotājiem, bet zemi mājas celtniecībai visvairāk vēlētos iegādāties vidzemnieki.

23. septembrī plkst. 10.30 Facebook tiešraidē tiks prezentēti Luminor Baltijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti un bankas hipotekārās kreditēšanas dati, iezīmējot mājokļu tirgus pašreizējo situāciju un prognozes tirgus attīstībai nākotnē.

Pasākumā piedalīsies:

Diskusija tiešsaistē būs skatāma Luminor Latvija Facebook lapā.

*Luminor bankas aptauja veikta 2021. gada septembra sākumā sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat Latvia, katrā no Baltijas valstīm aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 25 līdz 55 gadiem.