Ventspilī, Rēzeknē un Cēsīs apmācīs lietot Smart-ID lietotni; kodu kartes vairs nestrādās | Luminor

Reģionos vēl aizvien ir liels skaits cilvēku, kas nav nomainījuši kodu kartes pret citu drošāku risinājumu, lai turpinātu veiksmīgi izmantot Internetbanku un veikt maksājumus. Ar 10. septembri tiks pilnībā pārtraukta iespēja autentificēties LuminorIDNB internetbankā un mobilajā bankā ar kodu kartēm vai GO3 kalkulatoriem, kā arī nebūs iespēja veikt maksājumus. Tāpēc 31. augustā Ventspilī, 4. septembrī Cēsīs un 9. septembrī Ventspilī Luminor aicina uz bezmaksas mācībām, lai palīdzētu apgūt un lejupielādēt Smart-ID lietotni, tos, kas to vēl nav izdarījuši.

Luminor Uzņēmīgo centros būs iespēja ar konsultantu atbalstu lejupielādēt savos viedtālruņos Smart-ID lietotni un apgūt tās funkcijas, lai varētu turpināt lietot internetbanku ierastajā kārtībā arī pēc šī gada 10. septembra. Nākot uz mācībām, aicinām ņemt līdzi savu esošo internetbankas autentifikācijas līdzekli – kodu karti vai Luminor|DNB kalkulatoru.

Apmācības notiks :

 Lai nodrošinātu pēc iespējas ērtāku un vienkāršāku pāreju, nepieciešams pieslēgties bezmaksas mobilajai lietotnei Smart-ID, ko var izmantot gan viedtālruņiem, gan planšetdatoriem (Android, iOS). Klienti, kas savlaicīgi nenomainīs autentifikācijas rīkus, sākot ar 10. septembri nevarēs vairs piekļūt savai internetbankai vai mobilajai bankai, nevarēs veikt attālinātos maksājumus, kā arī maksājumus ar karti tiešsaistē (piem., internetveikalos).

Ja klientam nav viedtālruņa vai viņš nolēmis Smart-ID lietotni neizmantot, pieslēgties internetbankai, kā arī veikt maksājumus iespējams arī ar kodu kalkulatoru, ko iespējams iegādāties Luminor klientu apkalpošanas centros. Tiekoties ar konsultantiem, varēs arī vairāk uzzināt par šo risinājumu.
 
2019. gada 14. septembrī stājas spēkā jauna ES regula par drošiem tiešsaistes maksājumiem, un tās prasības attiecās arī uz visām Latvijas bankām. Izmaiņas tiek ieviestas saistībā ar stingrākām Eiropas Savienības (ES) prasībām attiecībā uz klientu digitālo autentifikāciju, lai pasargātu tos no krāpšanas gadījumiem.